Naisteleht

MEDITSIINILINE IME: noore naise pea kruviti keha külge tagasi 

Tõlkinud Allan Espenberg, 24. jaanuar 2019, 08:00
ARMASTUS PÄÄSTIS: Tänu Beni oskuslikule tegutsemisele jäi Lila ellu. Paar elab siiani õnnelikult koos ja naine taastub raskest lõikusest.Foto: Detroit Free Press

Noor ameeriklanna Lila DeLine elas koduukse ees üle üliraske autoõnnetuse. Naisega juhtunud meditsiiniline ime sündis üksnes tema abikaasa ja arstide oskusliku tegutsemise tõttu.

16. augustil 2018 sõitis Lila DeLine (36) oma kodulinnas Cedar Springsis Michigani osariigis parajasti oma Chrysleriga kodumaja juurde, kui ootamatult rammis teda teine auto. Avarii juhtus Lila abikaasa Beni silme all. Kokkupõrke järel tormas Ben viivitamatult õnnetuskohta ja avastas kraavi paiskunud auto rataste alla jäänud Lila. Naine püsis teadvusel, kuid ei suutnud end liigutada ega ühtki sõna öelda.

Ameeriklanna suureks õnneks oli tema abikaasal kogemusi esmaabi andmisega. Ben fikseeris naise pea ja hoidis seda sellises asendis, et naine suutis hingata ja liigutused ei põhjustanud suuremaid traumasid. Kuni kiirabi saabumiseni oli Ben meedikutega pidevalt telefoniühenduses ja täitis sõna-sõnalt nende korraldusi. Telefoni aitas mehe kõrva ääres hoida juhuslik pealtnägija. «Ben istus parameedikute saabumiseni ühe koha peal ja hoidis kogu aeg mu pead ning kaela õiges asendis,» rääkis Lila hiljem. Nii suudeti poolsurnud naine suhteliselt kiiresti haiglasse toimetada.

Edasi lugemiseks: