Toit

MEISTERKOKAD KOGUNEVAD TALLINNA: Eesti sai maailma hinnatuima kokandusvõistluse Bocuse d’Or Europe korraldusõigused 

Toimetas Triinu Laan, 18. jaanuar 2019, 15:40
Eelmisel aastal esindas Eestit Bocuse d´Or Europe'l Pavel Gurjanov restoranst Bordoo. Foto: Robin Roots
Täna avalikustati Lyonis, Prantsusmaal maailma hinnatuima tippkokkade võistluse Bocuse d´Or Europe korraldajamaa aastaks 2020 ning selle au pälvis Eesti. See sündmus, mis toob kokku oma põlvkonna andekaimad meisterkokad, meelitab 2020. aasta juunis Tallinnasse ka tuhandeid väliskülalisi ja kõrgetasemelisi delegatsioone.

Bocuse d´Or on ülemaailmne kokandusvõistlus, mille finaal toimub iga kahe aasta järel Lyonis, Prantsusmaal. Kontinentaalsed voorud toimuvad aga igal aastal erinevates hoolikalt valitud riikides. Pärast aastatepikkust tööd õnnestus Eestil tänavu saada korraldusõigused 2020. aasta Euroopa finaalvooru läbiviimiseks.

“See on fantastiline uudis! Me oleme juba aastaid püüdnud seda üritust Eestisse tuua ja nüüd saab see lõpuks teoks. Oleme selle üle äärmiselt uhked – see on kui kaunis lõpukingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise tuules,” märgib Bocuse d´Or Eesti president Dimitri Demjanov.

Tema sõnul annab Bocuse d´Or korraldajamaa tiitel võimaluse kujundada Eestist 2020. aastal Euroopa gastronoomia keskpunkt. 

Bocuse d´Or finaalvoorude korraldajamaad valides hinnatakse nii ürituse kontseptsiooni kui ka riigi atraktiivsust laiemalt. “Eesti avaldas meile muljet oma erilise kombinatsiooniga kaasaegsest gastronoomiast, mis ammutab inspiratsiooni traditsioonilistest teadmistest ja oskustest. Bocuse d'Or on alati avatud uutele ja põnevatele avastustele toidukultuuri vallas, tõstes esile uuenduslikke lähenemisi kogu maailmast,” kommenteeris Bocuse d’Or konkursi peadirektor Florent Suplisson.

Dimitri Demjanovi eestvedamisel on Eesti olnud Bocuse d'Or konkursil esindatud juba enam kui 10 aastat. 

Bocuse d´Or Europe toimub 2020. aasta juunikuu alguses Tallinnas ning kogu konkurss kulmineerib suurejoonelise finaaliga 2021. aasta jaanuaris Lyonis, Prantsusmaal.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
jaane.tomps@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee