Ilu ja mood

Kas leopardimuster on meestemoes uus roosa? (2)

Eiris Teeveere, 20. jaanuar 2019, 12:53
Kui vajad kedagi, kellest šnitti võtta.Foto: Vida Press
Kes ei mäletaks meeste reaktsiooni, kui esimest korda võis poest leida neile mõeldud roosasid triiksärke või kampsuneid. Nüüdseks, kui meessool on roosahirm taandunud, tahab moetööstus nad taas proovile panna. Sel korral aga veelgi vastuolulisema moeröögatusega.

Kui seda lugevad mehed (ja naised) usuvad, et naiste juhitud moetööstus on aru kaotanud, siis ei maksa kõike sugugi nõrgema soo kaela ajada. Tõsi, tänapäeval seostatakse leopardimustrit eelkõige naistega, kuid metsiku džunglikiisu muster ei eksi meestegarderoobi sugugi esimest korda.

Nimelt räägib ajalugu nii mõnestki rohkem ja vähem kuulsast mehest, kes on end leopardimustrilistesse hilpudesse riietanud. Ilmselt oli üks esimesi niisuguseid juhtumeid juba 19. sajandil, kui Zulu kuningas Cetshwayo ilmus rahva ette üleni ehtsasse leopardinahka mässituna. Hiljem on leopardimustrilist kardigani kandnud Sex Pistolsi bassimängija Sid Vicious ning Rod Stewart ilmus 1971. aastal lavale leopardimustrilises ülikonnas. Olgu öeldud, et enamiku arvates nägi rokkar metsiku kiisuna välja üliseksikas.

Kui arvate, et leopardimustrit kannavad siiski ainult meessoost kaunishinged ning üks mehine mees ei paneks sellist eluilmaski selga, siis eksite. Näiteks on Ameerika üht tuntumat jalgpallurit Victor Cruzi samuti nähtud leopardimustrilisi jalanõusid kandmas.

Ekspertide sõnul tuleks leopardikartlikke mehi siiski mõista, sest kui moemaailmas on üks muster, mida seostatakse eelkõige naistega, siis on see just nimelt lapiline leopard. Samas rõhutatakse, et mehed võiks sellesse suhtuda kui roosasse värvitooni, mida nad samuti pelgasid, kuid nüüd kannavad enamasti heameelega. Nimelt ei peaks mees mõtlema, et leopardimustrit kandes kaotab ta mehelikkuse, vaid hoopis, et ta on niipalju mees, et seda asjaolu ei muuda isegi metsiku kiisu tähnid.

Kui mõni mees nüüd ikka kõhkleval seisukohal on, siis olgu öeldud, et mitte keegi ei nõua talt kohe leopardimustrilise ülikonna kandmist, vaid moehullusega võib harjutada ka tasa ja targu. Ehk siis pisike selline lapike jalanõudel või pluusil on samuti lubatud.

Samas ei leia moemaailmas sugugi kõik, et mehed peaksid kiiremas korras leopardimustrit kandma hakkama. Nimelt arvavad nii mõnedki, et tegu on rokkstaaride moeröögatusega ja tavalise Jüri või Tiidu seljas näeks selline outfit välja lihtsalt kohatu või lausa naeruväärne. Nii kutsutaksegi mehi hoolega analüüsima, kes on nende publik. Kui selleks on tuhat kiljuvat fänni, siis võib end leopardimustrisse riietada silmapilk, kui „fännikarjaks“ on aga kolleegid hallis kontoris, siis tasub mõelda, kas sellises kostüümis ikka sulandub piisavalt massi.

Siiski tasub meeles pidada, et julge hundi rind on rasvane ning sellise rinna võib vabalt leopardimustrisse riietada...

Kui metsiku džunglikõutsi välimus paneb sinulgi hinge helisema:  

1.   Zara: 19,99 €

1Foto: zara.com

2.   River Island 107 €

Foto: riverisland.com

3.   H&M 49,99 €

Foto: hm.com

4. New Yorker 9,99 € 

Foto: newyorker.de