Naisteleht

Lavalauad on C-Jami noorima liikme Miku jaoks justkui loodud 

Silja Paavle, 23. jaanuar 2019, 06:00
Mikk KaasikFoto: Tiina Annamaa

«Laulmine on kõige tähtsam – see meeldib mulle kõige rohkem,» ütleb Mikk Kaasik. 15aastasest Tartumaa noormehest on saanud ansambli C-Jam täieõiguslik liige.

Tšellokvartetiga C-Jam on Mikk koos esinenud veidi rohkem kui aasta, kuid enne sedagi on tal ette näidata muljet avaldav esinemispagas. Noormees on palju laulnud ja võitnud ohtralt muusikakonkursse, mänginud Vanemuise ja Emajõe suveteatri lavastustes ning filmis «Väikelinna detektiivid», dirigeerinud laulustuudios Fa-Diees ansamblit ning lõpetanud Tartu valla muusikakooli klaverieriala kiituskirjaga. Möödunud pühapäeval nägi Mikku ETV+ saates «Bravo». Noormees valiti saatesse kandideerinute seast eelvoorust edasi ja järgnevatel pühapäevadel võistleb ta Baltimaade parima laulja tiitli eest.

Peale selle õpib Mikk Lähte ühisgümnaasiumi 9. klassis ja unistab õpingutest mõnes Tartu linna gümnaasiumis. Et katsed seisavad veel ees, ei julge ta ennustada, millises täpselt haridusteed jätkab. Küll on aga teada, et kirgliku matemaatika- ja keemiafännina pürib noormees kooli, kus esimesel kohal reaalained. Kas neid aineid ja muusikat miski ka ühendab? «Kui matemaatika ja muusika kokku liita, saab solfedžo. Muusikakoolis oli see mu lemmikaine,» on Mikul vastus varnast võtta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

1. veebruar 2019, 14:05
VÕIMAS ANTIDEPRESSANT: laulmine parandab enesetunnet ka neil, kes viisi ei pea!
25. jaanuar 2019, 18:25
VIDEO | 15aastane C-Jami liige Mikk Kaasik osaleb „Bravo” talendisaates