Pere ja lapsed

Kaks äppi, mis aitavad lastel silma peal hoida 

Naisteleht.ee, 27. jaanuar 2019, 14:00
Foto: PantherMedia/Scanpix
Iga lapsevanem muretseb oma lapse ja tema tegemiste pärast. Need kaks äppi annavad veidigi südamerahu, sest aitavad laste tegemistel silma peal hoida.

* Hoia lapse asukohal silma peal. Laste ja nende seadmete asukohaga kursisolemiseks tasub uurida rakendust Family Locator ettevõtte Life360 poolt. Seda saab kasutada mitmel otstarbel. Esiteks saab sellega laste asukohal silma peal hoida, kuna rakendus on ühendatud telefoni GPS-seadmega ning kaardilt on võimalik lihtsasti asukohta tuvastada.

Teiseks on rakendus suurepärane ka kadunud või varastatud telefoni leidmiseks. Rakenduses saab muu hulgas panna paika ka teavitused, mis annavad näiteks vanemale teada, kui laps on mingisse kindlasse sihtkohta jõudnud. Sarnasel põhimõttel toimib ka GeoZilla Family GPS Locator, milles on kasutajatel võimalik reaalajas pereliikmete asukohta jälgida ning vaadata ka seda, kus pereliikmed on päeva jooksul olnud. Mõlemaid rakendusi võib leida nii Androidi kui ka iOS-i rakendustepoest.

* Ole kursis lapse tegemistega telefonis kursis. Internetiavarustest võib leida igasugust ning sugugi mitte kõik sellest ei ole mõeldud lastele. mLite Family Phone Tracker on rakendus, mis lubab lapse tegemistel nutiseadmes mugavalt silma peal hoida. Lisaks reaalajas asukoha jälgimisele saab rakenduse abiga näha ka seda, kuidas laps nutiseadet kasutab. Näiteks saab teada, milliseid rakendusi laps kasutab ja seda, kellele ta sõnumeid saadab või helistab. Sotsiaalmeedia tegevustega aitab kursis hoida SecureTeen rakendus ning soovi korral saab ebameeldivad rakendused ka ära blokeerida. Mõlemad rakendused on saadaval nii Android kui ka iOS operatsioonisüsteemidele.