Naisteleht

REISI TARGALT: sõlmi kindlustus, tee dokumentidest koopia ja ära kaota välismaal valvsust! 

Liina Metsküla, 1. veebruar 2019, 07:45
OLE TÄHELEPANELIK: Inimesed kipuvad reisil valvsust kaotama ja ülearuseid riske võtma. Kui oled langenud dokumentide varguse ohvriks, pöördu saatkonna või aukonsuli poole.

Välisministeeriumi poole pöördutakse väga sageli, sest tihti avastatakse vahetult enne reisi, et reisidokument on aegunud või iga hetk aegumas. Seetõttu paneb välisministeeriumi konsulaarabi büroo esindaja Tiina Kallasmaa inimestele südamele, et reisi broneerides heidetaks pilk ka passile või ID-kaardile.

«Kui selgub, et dokument on aegunud, uuritakse meilt, kas välisministeerium annab mingi paberi, et saaks ikkagi reisile minna. Kahjuks ei ole see võimalik,» lausub Tiina. Samuti annab konsulaarabi töötaja nõu kontrollida laste reisidokumente – sagedased on needki juhtumid, kus enda passi kehtivust teatakse, aga lennujaamas selgub, et lapse dokument on aegunud. Juhul kui passi või ID-kaardi aegumine avastatakse veidi varem, on võimalik teha politsei- ja piirivalveametis kiirpass (ID-kaardi valmimiseks kulub viis tööpäeva, kiirpassile kaks päeva).

Kui laps reisib sugulaste või ainult ühe vanemaga, on vajalik teise vanema nõusolek. «Meil tuleb tihti kõnesid, kus üks vanem tunneb muret, et laps on ära viidud ja kahtlustatakse isegi lapseröövi. Seega, vanemad, andke teineteisele teada, kui üks teist otsustab põnniga kiire puhkuse ette võtta,» soovitab naine. Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt (Reisitargalt.vm.ee) on rubriigis «Enne reisi» nõusoleku näidis, mille eeskujul tuleb dokument vormistada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

3. veebruar 2019, 09:10
PÕNEV HOBI! Tallinlanna Annely käib reisimas, et püüda kauneid liblikaid
2. veebruar 2019, 11:26
VALID PUHKUSEREISI? Nelja lapse ema Liina Pulges: "Enne lastega reisile minekut tasub teha eeltööd."

;