Suhted

Kuidas end töö juures enesekindlamalt tunda? 

Naisteleht.ee, 30. jaanuar 2019, 22:54
Foto: PantherMedia/Scanpix
Töine õhkkond, kus kõiki igal sammul kõigiga võrreldakse, võib panna enesekindluse korralikult kõikuma: ühel päeval tundub sulle, et sa saad justkui kõigega hakkama, teisel jääd jänni ka dokumentide sorteerimisega. Kuidas end töö juures enesekindlamalt tunda?

The Everygirl annab selleks viis soovitust.

1. Pane tähele hetki, kui oled enda suhtes kriitiline. Õnnestumised ja ebaõnnestumised käivad käsikäes. Seepärast pea meeles, et kõigil inimestel on elus hetki, kui neile tundub, et nad ei saa millegagi hakkama. Sellistest olukordadest ülesaamiseks on hea nipp. Nimelt, pane tähele hetki, kui oled enda suhtes kriitiline ja hakkad ütlema, et sa üht või teist asja ei saa. Lisa lause lõppu sõna "veel" - nii tasandad sa lause negatiivsust ning sul tekib tunne, et ühel hetkel saad sa selle asjaga hakkama.

2. Ära karda konstruktiivset kriitikat. Vaatamata sellele, et me teame konstruktiivse kriitika positiivset mõju, on meil seda raske kuulata. Seega kontrolli selle ajal oma mõtteid ning negatiivse leidmise asemel püüa mõista, et kriitika on viis teha nii sind kui töiseid olukordi veelgi paremaks.

3. Rõõmusta õnnestumise üle. Kordaminekuid tuleb tublidel justkui alati ette, kuid kui sageli nad seda tähistavad? On äärmiselt oluline kasvõi paar minutit neile keskenduda, just need annavad jõudu hetkedel, kui tunned end jälle saamatuna.

4. Tee asju, milles tead end hea olevat. See kehtib eriti nende päevade kohta, kui tunned end kehvasti ja enesekindlus kõigub.

5. Räägi oma muredest. Töiste murede ja probleemide arutamine kolleegidega aitab eesmärke selgemini näha ning muudab edasise töötegemise ka mõnusamaks.