Kultuur

TOIMI TARGALT: milliseid vigu kipuvad inimesed linde toites tegema? 

Naisteleht.ee, 1. veebruar 2019, 12:23
Foto: Aldo Luud
Külma ja paksu lumega talvel tuleb linde nende ellujäämise huvides toita. Seejuures tuleb toimida targalt - portaal The Spruce toob välja kolm ülilevinud viga, mida inimesed linde toites tegema kipuvad.

1. Liiga odava toidu kasutamine. Eriti just supermarketites kiputakse müüma kahtlase kvaliteediga odavat linnutoitu. Jah, lind saab sellest küll kõhu täis, kuid nad jätavad kas mõttetud lisaained söömata või teeb see nende tervisele liiga. Veidi kallima linnutoidu söövad sulised sõbrad kindlasti ära. Rääkimata isetehtud linnutoidust.

2. Lindude toidumaja paigaldatakse valesti. Inimesed kipuvad lindude toidumaju paigaldama sinna, kus see neile meeldib, mitte sinna, kus ka lindudel turvaline on. Linnud tabavad aga üsna kiirelt ära, kui toidulaud on näiteks kassidele ligipääsetav, ning lõpetavad seal käimise kiirelt.

3. Linnutoit on liiga ühekülgne. Inimesed panevad enamasti ühe linnumaja ning puistavad sinna talv otsa ühesugust toitu. See pole vale, kuid tasub teada, et erinevad linnud eelistavad erinevat toitu ja ka söögimaju. Püüa neile seda pakkuda. Ning ära unusta, et kui lindude toitmisega algust teed, pead kevadeni vastu pidama.

Samal teemal

14. detsember 2016, 06:00
Kuidas toita talvituvaid aialinde?
10. jaanuar 2014, 10:23
Keskkonnaamet: veelindude toitmine ei ole mõistlik tegu