Reisimine

Milline Türgi kuurort on kõige ägedam? (1)

Toimetas Kersti Eero, 7. veebruar 2019, 15:31
Enamikus Türgi kuurortides ootavad peale randade avastamist ka antiikmälestised. Pildil on Hadrianuse värav Antalyas. Olles ise praktiliselt kogu Vahemere ümbruse läbi kolanud, paigutaks Urmas Alanya sealkandis ilu poolest teisele kohale. Esimesel kohal on kunagine Kartaago, ehk siis praeguse nimega Sidi Bou Said Tuneesias.  Foto: Pixabay
„Alanya on kõige menukam Türgi kuurort, aga leidub palju inimesi, kelle arvates on Kemer või Marmaris hoopis ägedamad. Lõplikku tõde pole mõtet taga ajada, pigem võiks külastada igal aastal eri kuurorti,“ ütleb Alanyas elav Urmas Saar, kes haldab ka veebilehte www.alanya.ee

*Belekisse on koondunud Türgi ranniku kõige luksuslikumad ja moodsamad hotellid. Siin on võrkpalli-, jalgpalli- ja tenniseväljakud, basseinid ning regiooni suurim, 18 auguga golfiväljak. Kuurordi lähedal aga on iidsed linnad Perge, Aspendos ja Side. 

*Antalyast 130 km kaugusele jääb Alanya. Tauruse mägede nõlval asuv vahemereäärne kuurort ahvatleb puhkajaid oma pehme lähistroopilise kliimaga. Alanya kaljuse mäeharja tippu kroonib XIII sajandil ehitatud ja siiani suurepäraselt säilinud kindlus. Saar soovitab noortel ja seiklushimulistel eelistada mõnd keskuses olevat taskukohase hinnaga kahe- või kolmetärnihotelli. Sadama piirkonnas paiknevates meelelahutusasutustes käib iga päev möll hommikuni välja. Perepuhkuseks sobivad hästi pigem linnast väljas olevad viietärnihotellid, kus leidub lastele palju tegevust.

*Antalyast 75 km kaugusel on Side,  laiade liivarandadega nüüdisaegne kuurort. Usutakse, et Türgi ühe vanema asula (Sida) lähedal asuva linna asutasid kolonistid.  

*Sidest vaid 3 km kaugusele jääv Sorgun pakub tõeliselt lõõgastavat õhkkonda. Siinne merepõhi läheb sügavamaks järk-järgult ning rannad on suuremas osas liivased ja kruusased. 

*Sidest 5 km kaugusel asuv Kumköy sobib samuti oma mõnusate männimetsade ja aeglaselt sügavaks minevate liivarandade poolest suurepäraselt lastega peredele. Kumköy on Türgi üks vanemaid turismisihtkohti. Seal leidub armsaid kohvikuid ja poode ning õhtuti võib sõita ka Sidesse. 

*Antalyast 42 km kaugusel olevat väikest kuurortlinna Kemerit ääristavad ühelt poolt männimetsadega kaetud mäed ja teiselt poolt Vahemere kristallselge vesi. Seal on enamasti kiviklibused rannad. 

*Kemerist 17 kilomeetri läänes paikneva Tekirova randa loetakse üheks kaunimaks kogu Türgi nii-öelda Rivieras. Viimastel aastatel on ehitatud linna palju suuri hotellikomplekse ja klubisid. Selle lähedal on muistse Phaselise varemed.