Inimesed

Elina Nechayeva: olen alati püüdnud olla hea eeskuju oma nooremale õele (2)

Helle Rudi, 14. veebruar 2019, 11:12
Arina, ema ja Elina
Elina Nechayeva ja tema õe Arina vanusevahe on üheksa aastat. Eestit mullu Lissabonis toimunud Eurovisionil esindanud lauljatar nendib, et tõusud ja mõõnad on iseloomulikud igale inimsuhtele, kuid ta võib kindlalt öelda, et nende suhtel on kindel progressioon tõusvas suunas. Iga aastaga läheb tema ja Arina side aina paremaks!

"Olen alati püüdnud olla hea eeskuju oma nooremale õele ning anda kõiki teadmisi ja kogemusi edasi. Võin tõdeda, et info vastuvõtt pole alati olnud lihtne ning mul oli siiralt hea meel, kui Arina hakkas käima usinasti minu laulutundides," lausub Elina. "Aitasin tal ka valmistuda ette gümnaasiumi teatriklassi sisseastumiseksamiteks ning see protsess tegi meid veel lähedasemaks ja aitas üksteisest paremini aru saada."

Arina käis möödunud kevadel koos kogu perega oma õde toetamas ka Lissaboni Eurovisionil ja Elina meenutab soojalt üht seal aset leidnud seika: "Arina, kes on läbi aegade suhtunud minu laulmisesse üsna rahulikult, närveeris seekord kõigi eest ning esinemise ajal läks härdaks ja emotsionaalseks, mis oli meie pereliikmetele väga üllatav. Seda oli minu jaoks väga armas tõdeda, et tuli kätte kord, kui mitte mina ei muretsenud noorema õe pärast, vaid vastupidi."

Arina ja ElinaFoto: Erakogu

Loomulikult meeldib õdedel koos musitseerida ja laulda, ent kokku saades arutatakse teetass käes ka maailmaasjade üle. Varem käidi koos ratsatrennis, kuid tiheda töögraafiku tõttu pole Elinal sellega enam võimalik tegeleda.

Tänasel päeval hoiavad Elina ja Arina ühendus nii sõnumite kui ka telefoni teel, kohtutakse mõnikord linna ja perekondlikel üritustel. "Arina helistab mulle siis, kui on vaja nõu küsida ning saada suurema õe tuge ja arvamust mingisugustes küsimustes," ütleb Elina. "Õde küsib tihti ka minu arvamust inimsuhete kohta. Minu põhisõnum on alati see, et tuleb ennast hinnata, hoida ja enda eest seista. Kõige targem aja investeering on iseenda harimisse ja arendamisesse, eriti sellises noores vanuses."

Elina sõnul on Arina talle õpetanud eelkõige kannatust, sest elada ühe katuse all keerulises puberteedieas noorema õega pole lihtne. "Mina olen Arinale õpetanud laulmist ning samuti usku endasse ja oma jõusse. Samuti seda, et suur töö ja vaev viivad lõpuks eesmärkideni," seletab ta.

Arina on öelnud, et Elina on nii suur töörügaja, et tema üle ei saa mitteuhke olla. Elina on samuti oma õe üle uhke, et ta õpib ilusti, arendab ennast, tunneb huvi muusika ja näitlemise vastu: "Mul on väga hea meel, et minu noorem õde on armas ja andekas inimene."

Loe ka teiste tuntud õdede-vendade lugusid!

;