Ilu ja mood

Karl Lagerfeldi 7 aegumatut moereeglit 

Naisteleht.ee, 19. veebruar 2019, 15:22
Foto: Kena Betancur / Scanpix
Täna lahkus meie seast moelegend Karl Lagerfeld. Chaneli moemaja peadisainer ja tegevdirektor pani end tihti terapeudi rolli ning sai sellega imehästi hakkama: ta oli vaimukas, praktiline ja tähelepanelik. Ta jagas moe ja riiete kohta ohtralt nõu, kuid ei teeselnud kunagi, et mood on ainutähtis: "Katsu endasse veidi sügavamale vaadata. Mood on oluline, kuid see pole ainus püsiv võimendi."

Inimeste kahtluste ja soovidega hästi kursis olnud Karl Lagerfeld teadis väga hästi, kuidas riietustest maksimumi võtta ning seda peegeldavad ka tema seitse aegumatut reeglit.

1. Ära kasuta kunagi sõna "odav".

2. Leiuta oma olemasolevatest riietest uusi kombinatsioone.

Oled sa kunagi näinud kellegi seljas sama rõivaeset, mida sa pole juba aastaid kandnud, ning otsustanud järgneval päeval ka ise seda kanda ja see tundub justkui täiesti uus asi? Vahel arvad, et sa vajad uusi riideid, kuid tegelikult tuleb lihtsalt sukelduda sügavamale oma riidekappi. Kandsid seda kleiti liiga palju, kuid ikka veel armastad seda? Tee sellest pluus või seelik või kanna seda uute inimestega kohtudes, sest nemad pole seda sinu seljas veel näinud!

3. Ära kasuta kalleid rõivaid oma isiklike kahtluste varjuna.

Karl Lagerfeld oleks võinud olla suurepärane terapeut. Kui sa tunned end ebakindlana, siis kallid rõivad parandavad su enesetunnet umbes kaheks minutiks ja seejärel tõstab pead uus (või miks mitte ka vana) probleem. Riided võivad aidata, kuid nad ei päästa sind. Mine päriselt terapeudi juurde või õpi end ka tavalises riietuses hästi tundma.

4. Nagu valge, on ka must parim värv!

Mõnel päeval ärkame me üles ja tunneme, et miski ei toimi, miski ei sobi ega näe meie seljas hea välja. Süüdistame peeglit, riideid või enda keha. Negatiivses suunas pole mõtet minna. Kombineeri oma sünge meeleolu üleni musta riietusega – see ei vea sind kunagi alt!

5. Dressipüksid viitavad kaotusele. Sa kaotasid oma elu üle kontrolli ja ostsid seetõttu dressipüksid.

Karl Lagerfeld oli vaimukas, kuid selles tähelepanekus peitub tarkusetera. Dressipüksid ise ei tähenda seda, et sa sõna otseses mõttes kontrolli kaotasid. Riietel on lihtsalt võime panna sind tundma kehvasti või vastupidiselt hoopis võimsana – seega tuleks alati valida riietus, mis sinu tuju tõstab.

6. Kui sa pole sada protsenti kindel, et sinu riided on sinu ja su elu jaoks ideaalsed, siis võid sa välja näha nagu segaduses inimene.

Uute asjade proovimine võib olla raske, kuid ära kõhkle. Kui sa otsid uut riietust, siis vali enda jaoks kõige mugavam. Mugavus on vajalik, et sa näeksid välja loomulik. Ja kõige tähtsam – sa imestad, miks sa selle riietuse proovimist nii kaua ootasid!

7. Parem lõhestunud isikus kui null isiksust.

Vahel ei pruugi sinu ellu tulnud "uus sina" kokku minna ikka veel eksisteeriva "vana sinaga", kes pole nõus vaikselt lahkuma. Ära sunni seda. Õpi end segastel aegadel mugavalt tundma ja lase sel sisemisel konfliktil peegelduda ka sinu välimuses. See võib asjad hoopis huvitavamaks teha.