Inimesed

Balletitantsijast sünkroonujumise treeneriks! Anton Rzhanov: ma ei teadnud alustades sellest midagi 

Natalja Aug, 17. märts 2019, 10:08
Ujumistreener Anton Rzhanov Sõle ujulas.Foto: Tiina Kõrtsini

Anton Rzhanov tuli Eestisse, et tantsida Estonia teatri laval balletti. Kui mees mõistis, et ei soovi enam baleriinina leiba teenida, sai temast eneselegi ootamatult ... sünkroonujumise treener. Praegu on tema kool ainuke koht Eestis, kus on võimalik kujundujumisega tegeleda.

Anton (34) on pärit Moskvast, Tallinnas elab ta kümnendat aastat. Küsimusele, miks ta otsustas Eestisse tantsima tulla, vastab mees, et alustada tuleb lapsepõlvest. Ta hakkas tantsimisega tegelema juba viieaastaselt, perelegend räägib, et selle otsuse tegi ta ise. «Ise ma seda ei mäleta, aga ju siis tuleb ema usaldada,» naeratab Anton. Alguses tegeles poiss võistlustantsuga, hiljem rahvatantsuga. Ema eestvõtmisel astus ta balletikooli. «Olin siis juba 14aastane, tegelikult juba vana balletiga alustamiseks. Aga mulle meeldis nii väga tantsida, et olin valmis iga päev mitu tundi harjutama. Kahe klassi programmi läbisin aastaga ja balletikoolis õppisin kaheksa aasta asemel neli,» jutustab mees.

Kooli lõpetamisele järgnes praktika Ufas, seejärel kutsuti andekas tantsija balletisolistiks Samara Akadeemilisse Teatrisse.

Edasi lugemiseks: