Inimesed

Anna-Olga paneb idavirukad eesti keeles rääkima: keegi pidi ju kuskilt alustama, sest nad ise tahavad seda väga 

Silja Paavle, 14. märts 2019, 17:52
PÕHJALIK EELTÖÖ: Jõhvis elav Endla Lipp valmistus keelekohvikuks väga põhjalikult. Peale kõnelemise näitlikustas Endla sõnu erinevate vahenditega.Foto: Erakogu
Müts maha! Tragi narvalanna lõi kodanikualgatuse korras keelekohviku, et kohalikud õpiksid eesti keeles suhtlema. «Keegi pidi ju kuskilt alustama, sest nad ise tahavad seda väga.»

«Minu jaoks ei tähenda patriotism tõrvikutega mööda linna käimist. Hoopis olulisem on mõelda, kuidas igaüks saab panustada, et eesti keel ja kultuur jõuaks iga Eesti elanikuni. Ja selle nimel tuleb tegutseda,» ütleb Anna-Olga (33). Naine elab Narvas ja on rahvuselt venelanna. Hariduse omandas ta vene õppekeelega koolis Tallinnas ja hiljem vanemate kolimise tõttu Sillamäel. Anna-Olga nimetab suureks õnneks, et tema pere on eesti keelt alati oluliseks pidanud ja et Tallinnas sattus talle eesti keele õpetajaks segaperest pärit naine. «Ta suutis armastust eesti keele vastu edasi anda. Grammatika krampliku tuupimise asemel lugesime näiteks eestikeelseid luuletusi.»

Edasi lugemiseks vajuta:

TOIMETAJA

+372 5295 983
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee