Ilu ja mood

Püksitasku versus ridikül ehk Miks ei peaks mehed käekotte kartma (7)

Eiris Teeveere, 21. märts 2019, 07:14
Foto: Vida Press
Käekott on asi, mida seostatakse eelkõige naistega ning millest mehed, ka need, kes on nõus roosa särgi selga panema, kipuvad eemale hoidma. Kas tegu on ainult naistele mõeldud moevidinaga või võiksid ka mehed lõpuks jänese püksist välja lasta ning taskutele puhkust anda?

Keskmine eesti mees veab kõike eluks vajalikku kaasas püksi-, jope- või särgitaskus ning on enamasti nördinud, kui riidehilbule pole piisavalt taskuid külge õmmeldud. Tõsi, nooremad moemehed on kotikasutamisega rohkem sina peal, kuid moega mitte nii sina peal olevad mehed on nõus püksitasku vahetama vast ainult koolilapse ranitsat meenutava koti vastu. Veidi räsitud välimusega koolikotiga täiskasvanud mees näeb aga samuti naljakas välja. Siinkohal tuleb nentida, et slaavi mehed on ridikülidega käinud juba mõnda aega, see on aastaid olnud üks rahvuse määramise viise ning moeilma jõudiski mõiste meesteridikül just nimelt tänu Ida-Euroopast pärit meestele. Kõiges ei saa muidugi ka venelasi süüdistada, mistõttu tasub teada, et tegelikult tõi moemaailma idee, et ka mehel võiks käekott olla, hoopis hittseriaal „Sõbrad“ 1999. aastal, kui üks tegelastest (Joey) otsustas toona liiga naiselikuna tundunud õlakotiga prooviesinemisele minna. 

Edasi lugemiseks vajuta:

7 KOMMENTAARI

m
meestel 30. mai 2019, 15:02
oli ikka varem protfellid sinna mahtus kõik mis mehel vaja
l
Lihtne seletus 21. märts 2019, 10:32
Kui asjad kõik kotikesse panna, siis ei jää tagant sisenemisel midagi segama. Mõni päev tagasi propageeriti siin kuskil meeste kleite ja seelikuid. Õige! See lihtsustab sisenemist veelgi.
Loe kõiki (7)

TOIMETAJA

+372 5295 983
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee