Inimesed

TOP 10 | Riietest leiva ja napsuni ehk kodumaiste staaride kõige põnevamad brändikaubad! 

Naisteleht.ee, 19. märts 2019, 20:16
Foto: Stanislav Moshkov
Brändikaubad ei ole ainult Hollywoodi staaride pärusmaa! Tõsi, ükski Eesti prominent pole oma lõhnaõli või huulepulgaga veel lagedale tulnud, ent poodidest võib leida näiteks näitlejate tehtud napsu ja vigursuusataja kohukesi. Heida pilk peale kodumaiste kuulsuste kõige põnevamatele brändikaupadele!

Evelin Ilvese leib

Foto: Stanislav Moshkov

Koostöös endise presidendiproua paiskas Karja Pagar 2015. aastal müüki Evelini nime kandva leiva. Leib on 100% eestimaisest rukkijahust, kasulikke rasvhappeid annavad sinna lisatud kanepi-, lina-ja mooniseemned, maitset kujundavad meresool, rafineerimata roosuhkur ja koriander, tumedust lisab rukkilinnasejahu. Leiva pakend on kujundatud vanade leivarätikute vaimus. "Oleme rõhunud tervislikkusele, maitsele, kodususele," seletas Ilves.

Kelly Sildaru kohuke

Foto: Teet Malsroos

Suusaäss Kelly Sildaru tõi möödunud aasta veebruaris avalikkuse ette omanimelise kohukese. Õhtulehe andmete kohaselt algas ideaalse kohukese maitsete otsing ellest, et Kelly küpsetas omalt poolt mõned lemmiktordid, mille põhjal kokk Imre Kose arendas välja esimesed maitsed. Järgnevate kuude jooksul katsetati maitsete kombinatsioone, glasuure ja moose ning valiti välja kvaliteetsed ja kõige paremini kokku sobivad koostisosad.

Tiina Tauraite napsud

Foto: Aldo Luud

2014. aastal jõudis poodidesse Von Krahli näitlejanna signatuuriga pipraviin. Tiina Tauraite "Pipar & Viin" on valminud kodumaisest mahepiiritusest ja Eestimaal kasvanud tšillipipardest. Viin on valmistatud naise ainulaadse retsepti järgi ja tema enda kasvatatud pipardest.
 Iga aasta sügisel valmib üks aastakäik viina, mille maitse kujuneb just konkreetselt selle aasta tšillipipraid mõjutanud kasvutingimustest, temperatuurist, päikeselistest ja vihmastest päevadest. 2017. aasta detsembris esitles Tauraite koos oma näitlejast elukaaslase Erki Lauriga uut brändi Tauraite Country Spirits ja kahte uut käsitöölikööri "Sõstar ja Pipar" ja  "Sõstar ja Suits". 

Sünne Valtri käekotid

Foto: Stanislav Moshkov

S.V Brand sündis 2018 .aasta suvel Sünne ja tema tütre koostöös. Tänaseks on kaasatud brändi edendamisesse kolm põlvkonda. Sünne sõnul on iga koti loomise lugu eriline – iga tunne, mida loomise ajal tunneb disainer, on erinev, kuid see on alati positiivne ja täis armastust oma tegemise vastu. "Kaunid käekotid on tõestuseks, et praktiline ese ei pea olema igav ja üksluine vaid see saab välja näha kui kunstiteos, kuid seda teises vormingus," seisab lauljatari brändi kodulehel. ""Julgus särada..." on minu moto ning ma loodan, et see elustiil sobib ka teile. Soovin meile kõikidele, et me julgeksime veel rohkem särada."

Vanilla Ninja jäätis

Foto: KALEV LILLEORG

Alates 2003. aasta augustist, mil Balbiino tõi turule esimese Vanilla Ninja jäätise, on Eesti menukaima tüdrukutebändi järgi nime saanud vanilli koorejäätis glasuuris püsinud järjekindlalt Eesti enim müüdavate jäätiste topis. Rahva tungival nõudmisel on perekonda lisandunud Vanilla Ninja šokolaadi koorejäätis glasuuris nii glasuuritud vahvlikoonuse kui ka perepakendi formaadis.

Rauno Märksi särgid

Foto: Robin Roots

Raadiohääl Rauno Märks asus 2011. aastal lastele särke disainima, millest kujunes välja bränd nimeda Mumm Mõmm. Tänaseks päevaks toodetakse lisaks särkidele ka värvikaid karukestega retuuse, kotte ja patju. "Tahan pakkuda Eesti lastele omamaist disaini," seletas Märks 2011. aastal Õhtulehele, miks ta sellise asjaga üldse tegeleb. "Püüan lähtuda loomingus ka enda lastest, kellelt õppust võtan." 

Erik Orgu leib, kook ja muud valmistoidud

Foto: Tiina Kõrtsini

2015. jõudsid Rimidesse toitumisnõustaja ning personaaltreeneri Erik Orgu retseptide põhjal loodud koduse maitsega ja ilma lisaaineteta valmistoidud (kana apelsinikastmes, koorene tšillikana praad, veiselihakotlet ja krõbe sealiha ingveriga). Möödunud sügisel aretasid toidunõustaja ja AS Lõuna Pagarid üheskoos välja ka kiudaineterikka Erik Orgu ürdileiva ja valge suhkruta kohupiimakoogi.

Ott Kiivikase valmistoidud

Foto: Tiina Kõrtsini

Orgu pole aga ainus mees, kelle nime ja näoga valmistoite võib poelettidel silmata. Kulturist Ott Kiivikas asutas mullu tervisliku toidu tootmise ettevõtte Mealy. Mehe retsepti järgi valmis kolm tervislikku pala: kana - kikerherne, kitsejuustu - peedi ja lõhe - bulguri salat. "Meie salatid sobivad hästi kas vahepalaks kiire elutempo korral või ka kaalureguleerimise korral kergeks viimaseks õhtusöögiks. Just selliseid salateid teen ka ise kodus kui valmistun võistlusteks," lausus Kiivikas.

Hannah Ildi leib

Foto: Robin Roots

Helilooja ja muusik Hannah Ild otsustas kolm aastat astuda endise esileedi Evelin Ilvesejälgedes ja pani püsti oma leivaäri. Naine avaldas lootust Neeruti nime kandvate toodetega anda Neeruti mõisale uus hingamine. Tema eesmärgiks oli teha kõike võimalikult suure hoole ja armastusega, samas austada traditsioone. "Praegu annan hinge oma käsitööleivale," kinnitas Hannah toona Naistelehele.

Metsatöllu leib, vorst ja õlu

Foto: Tanel Meos

Oma leiva on mõned aastad tagasi välja andnud ka folkmetal ansambel Metsatöll. Tegemist oli nende 2014. aastal ilmunud albumi "Karjajuht" kavala promotrikiga ning lisaks leivapätsile said fännid mekkida ka bändinimelist vorsti ja õlut. Et leiba vägi sisse panna, pani Metsatöll Tamsalus Hagari leivatehases ise ka leivateole käed külge.

Foto: Tanel Meos

Samal teemal

7. aprill 2019, 12:50
TUBLI! Kelly Sildaru tõestas, et on juunioride MMi kullasoosik