Suhted

Mures naine: valetasin oma eksile, et laps on tema (117)

Ohtuleht.ee, 26. märts 2019, 10:17
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Mu lapse isaks on sünnitunnistusel märgitud mu eks, aga tegelikult ta lapse isa ei ole. Seda teame vaid mina ja mu parim sõbranna. Ma pole sellest kellelegi rääkinud,“ kirjutab Õhtulehele muretsev Marge.

„Ma kardan, et pean eksile selle üles tunnistama, sest temalt tulevad signaalid reedavad, et ta nüüdseks seda juba kahtlustab,“ muretseb naine. 

„Meil temaga voodielu niivõrd hästi ei klappinud, mistõttu tekkis mul kõrvalsuhe. Sellest mehest poleks lapsele mingit isa olnud, aga minu eks oli selline pehmeke ja hoolitsev. Arvasin, et jääme kokku, aga nii ei juhtunud,“ selgitab Marge, et on nüüdseks uuesti abiellunud ja uue mehega lapse saanud. 

„Mure tekkis sellest, et mu eks leidis omale uue naise. Nüüd on eks lapsega palju vähem suhelnud. Kui laps nende juures käib, siis käituvad nad temaga normaalselt. Kardan, et nad kahtlustavad, sest laps ei sarnane eksiga välimuselt mitte kuidagi. Ja teda ei häiri, et näeb last varasemast palju harvemini. Ma ei tea, kas sisetunne sunnib kõike selgitama või... Või ootan, kas nad võtavad ise selle teema üles,“ ei tea Marge, mida edasi teha.

„Ma ei kiida oma tegu heaks, aga tegutsesin lapse huvides. Kui ausalt tunnistan, siis üksi poleks ma lapsega hakkama saanud – ei emotsionaalselt ega rahaliselt. Ma ei nõua mehelt elatist ka maksimaalmääras. Võibolla ässitab ta uus naine teda üles ja eks käitub kahtlasemalt. Ma ei tea, aga murelikuks teeb. Ise ei taha kah enne rääkima minna, sest äkki ei olegi põhjust. Kuidagi uurida kah ei anna, sest me ei suhtle eksiga väga omavahel. Nii ma pabistan ja ei teagi, mida teha. Küsisin anonüümselt nõu juba ka internetis, aga sealt midagi asjalikku ei tulnud. Äkki saan teilt mingit head nõu,“ loodab Marge. 

Kallis lugeja – millist nõu sina annaksid valikute tõttu puntrasse sattunud naisele?