Ilu ja mood

Vetikatest ja ananassilehtedest valmistatud rõivakollektsioon 

Toimetas Eiris Teeveere, 28. märts 2019, 15:12
Foto: H&M
Igal aastal tuleb H&M välja oma jätkusuutliku kollektsiooniga "H&M Conscious Exclusive", mille abil esitletakse uusi ja seni vähetuntud kestlikke materjale. 

Kui varasematel aastatel on H&M oma jätkusuutliku kollektsiooni valguses tutvustanud näiteks randadelt kogutud plastikjäätmetest ja taaskasutusse saadetud joogipudelitest valmistatud polüestrit, siis sel korral on uudiseks näiteks ananassilehtedest toodetud alternatiiv naturaalsele nahale ehk Piñatex®, vetikate biomassist loodud elastne vaht BLOOM™ Foam ja siidilaadne tsitrusmahla tootmise kõrvalsaadustest valmistatud Orange Fiber®.

Eksklusiivne kollektsioon ise on inspireeritud looduse ilust, mis väljendub nii trükimustrites, voogavates siluettides kui ka silmapaistvas värvipaletis ja detailides. 

H&Mi enda sõnul väljendub kollektsiooni tasakaal glamuuri ja innovatsiooni vahel. Nii sobib rõivaid kanda ühtviisi nii erilistel sündmustel kui ka argisemas õhkkonnas. 

Võtmeesemete hulgas on näiteks hõbedasest Piñatex®ist ja kirjust žakaarkangast õmmeldud jakk ning Orange Fiber®ist valmistatud õlgu paljastav korsett-pluus.

Limiteeritud koguses kollektsioon jõuab valitud poodidesse aprilli teisel neljapäeval. Hinnad jäävad 20 ja 200 euro vahele.