Inimesed

Lauljatar Maian: armastan muusikat, aga õppimine on alati number üks 

Jaane Tomps, 4. aprill 2019, 15:00
Kas mäletate? Noorema generatsiooni jaoks on Maiani nimi teada-tuntud ja pikemat tutvustust ei vaja. Pisut vanemad inimesed mäletavad teda ilmselt paari aasta taguselt «Eesti laulult». «Pärast seda tekkisid äkki igasugused esinemised ja Universal tahtis minuga lepingut sõlmida. Ma ei suutnud seda uskuda!» meenutab lauljatar edu algust.Foto: Stanislav Moshkov

Kodumaise muusikataeva üks uuemaid ja põnevamaid tähti on kaks aastat tagasi konkursil «Eesti laul» tuule tiibadesse saanud noor lauljatar Maian. Ja ehkki tema värsket lugu «Palava pudru» käiatakse raadiotes pidevalt ja esinemiskutseidki tuleb kui murdu, pole muusikukarjäär kaugeltki neiu peamine prioriteet.

Nagu öeldud, said Maiani (18) nimi ja nägu tuntuks aastal 2017, kui koos Karl-Kristjan Kingi ja produtsent Hugo Martin Maasikaga kirjutatud pala «Have You Now» pälvis konkursi «Eesti laul» finaalis neljanda koha.

2017 oli aasta, mil «Eesti laulust» võtsid osa kohaliku muusikamaailma kõige kõvemad tegijad Koit Toomest ja Laura Põldverest vanameister Ivo Linnani välja. «Olin täiesti kindel, et poolfinaalist me edasi ei saa. Selliste tegijate kõrval istub 16aastane tüdruk, kes polnud isegi mingi artist. Aga me ikkagi saime. Ma ei suutnud seda uskuda!»

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16. juuli 2019, 17:44
Maian alustab arstiõpinguid: sisse sain tänu riigieksamite tulemustele
29. märts 2019, 16:25
INTERVJUU | Maian: ma ei pea end siiani lauljaks – kui keegi minu tegemiste kohta küsib, ütlen, et olen kooliõpilane