Ilu ja mood

Milliseid praegusi moeröögatusi on kõige õigem hoopis second hand poodidest osta? 

Toimetas Eiris Teeveere, 4. aprill 2019, 11:06
Foto: Vida Press
Selleks, et kanda kõige viimaseid moeröögatusi, ei pea ostlema suunduma sugugi mõnda tuntud moebrändi kauplusesse, vaid sama ägedaid ja trendikaid asju võib leida ka mõnest taaskasutuspoest. 

Moetsükkel käib ringiratast, mis tähendab seda, et päris seninägematute asjadega tullakse välja väga harva. Pigem tuuakse tagasi moetrende, mis on juba mõned aastad tagasi ilma teinud. See tähendab aga omakorda seda, et second hand poode ei tasu moekate riiete olemasolus alahinnata ning nii mõndagi tänast moeröögatust on võimalik sama edukalt soetada just mõnest sellisest poest, kirjutab moeportaal Who What Wear. 

Lisaks sellele, et taoline käitumine on väga keskkonnasõbralik, võib sealt leida ka oluliselt kvaliteetsemast materjalist rõivaid kuna vanasti lihtsalt kippusid riided olema veidi paremast kangast kui seda on tänased trendiriided. 

Nii võib teise ringi poodidest otsida näiteks järgmisi moeröögatusi: 

1. Preeria- ja üleüldiselt boheemlasliku stiiliga kleidid

2. Balloonjate varrukatega pluusid

3. Niinimetatud vanaema kardiganid. Neid on moekaks kandnud eelkõige prantsuse naised, kes sobitavad need kokku kõrge pihaga teksadega. 

4. Nahktagid. Ehtne nahk muutub aja jooksul ilusamaks kui seda on uus ning seetõttu soovitataksegi igasuguseid nahkjakke ja muid nahkrõivaid osta just taaskasutusest.

5. Sirge säärega teksad. Kitsaste teksade asemel on fookuses hoopis 90ndatest tuntud sirge säärega teksad ning seetõttu soovitataksegi neid osta hoopis second hand poodidest kuna sealt on võimalik leida kõige ehedamaid taolisi mudeleid.