Inimesed

Tere tulemast! Harry ja Meghan seadsid lapse sünni eel end sisse uues kodus 

Naisteleht.ee, 5. aprill 2019, 15:48
Foto: POOL New / Scanpix
Sussexi hertsog Harry ja hertsoginna Meghan on ametlikult Kensingtoni paleest välja kolinud ja seadnud end sisse Windsoris. 

Oma esimese lapse sündi ootav paar elab nüüd Windsori loss kinnistul asuvas Frogmore'i majas. Meghani ja Harry esindaja sõnul on nende jaoks tegemist "erilise kohaga", mille läheduses peeti möödunud kevadel ka nende pulmapidu ja jäädvustati kihluspildid.

Samal teemal

Paar teatas novembris, et plaanib kolida. Varasemalt elasid nad Kensingtoni palees, kuid kahetoaline kodu on kiirelt väikseks jäänud. Harry ja Meghan plaanivad uuest kodust teha oma perele mõnusa pelgupaiga: "See on nende jaoks väga õnnelik aeg," ütles allikas ajakirjale People. "Beebi on neid aina lähedasemaks muutunud."

Meghan ja Harry on Windsori lossi maa-alal asuva Frogmore'i maamaja renoveerimisse investeerinud rekordilised 3 miljonit naela. Maja kinkis paarile kuninganna ja kõik ehituskulud kattis maksumaksja poolt rahastatud Sovereign Grant. Alates 70ndatest saati on Windsoris elanud vaid personal ning renoveerimise käigus võeti sisemised seinad maha, et luua paarile viietoaline kodu. Kinnistule paigaldati satelliittaldrik ja 50 000 naela maksev rohelise energia üksus, mis varustab maja vee ja elektriga. 

Iga poole tunni tagant väljub Heathrow lennujaamast umbes neliteist lendu, millest tingitud müra blokeerimiseks on paari uude majja paigaldatud kolmekordse klaasiga aknad. Windsoris elava Karen Shawcrofti sõnul peavad kuninglikud õppima elama paratamatusega, et nende maja kohal lendavad lennukid: "Sellega harjub ära, kuid vahel on õudne müra. Mõned selle kandi inimesed, et on kasutanud sarnast heliisolatsiooni, kuid see maksab palju raha."

Prints William ja hertsoginna Catherine elavad Londonis. Nende Kensingtoni palees asuvas korteris 1a on umbes kakskümmend tuba. Algselt arvati, et Harry kolib oma abikaasaga neile naabriks, kuid korter 1 elanik on üks kuninganna nõbudest. Meghan ja Harry on hoopis kuninganna ja prints Philipi naabrid – lähedal asuv Windsori loss on nende peamiseks residentsiks.