Ilu ja mood

Miks tegelikult enamik naisterõivaid telke meenutavad? (2)

Eiris Teeveere, 14. aprill 2019, 11:34
 Vida Press
Figuurijärgivate riiete kõrvale on järjest jõulisemalt tekkimas naisteriided, mis on sageli nii volüümikad, et uputavad kandja hoopis sinna sisse. Miks see nii on?

Ülisuurte ehk niinimetatud oversize tüüpi riiete pealetung naistemoes pole ilmselt enamikele märkamatuks jäänud. Kui vanasti nimetati mitu korda vajalikust suuremaid riideid põlglikult telkideks ning nende kandmine oli kõike muud kui moekas, siis nüüd on asjad vastupidi ning naised justkui tahavadki jätta endast mitu korda suuremat muljet. Miks niiöelda parajate riiete kandmine ühtäkki põlu alla on sattunud? 

Mitmed The Wall Street Journaliga rääkinud eksperdid kinnitavad, et asi pole sugugi selles, et naissugu on paksuks läinud ning ei taha oma rasvavolte kellelegi näidata, vaid põhjused on hoopis psühholoogilised. Nimelt on asi suure rõiva siluetis ja sellega kaasnevates arusaamades. Nii usutakse, et nn oversize tüüpi riiete kandmine jätab naisest suurema ja enesekindlama mulje, kes võtab ka rohkem ruumi ning kellega seetõttu jamada ei maksa.  

Kuigi volüümikad riided on ilma teinud ka varem, usutakse, et nüüd on põhjuseks kõiksugused #metoo liikumised ning asjaolu, et naised nõuavad endale järjest rohkem õigusi ning keelduvad meeste kõrval tahaplaanile jääma.

2 KOMMENTAARI

r
Riina 14. aprill 2019, 12:19
Isegi mood on politiseerunud ehk siis ideed kesk-aasia maadest
s
sest selline 12. aprill 2019, 14:58
on praegune mood. Elame üle ja kellele ei meeldi ärgu kandku. Lai ja mugav ning milleks telke solvata?

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee