Inimesed

Liis Lemsalu pidi tervise tõttu dieeti muutma: olin aastaid puhas taimetoitlane, aga mingil hetkel tajusin, et mu kehal on raske olla (12)

Anne & Stiil, 16. aprill 2019, 12:01
Foto: Erki Pärnaku
Mitu aastat taimetoitlane olnud Liis Lemsalu tunnistas ajakirja Anne & Stiil veebisaates, et on pidanud oma dieeti nüüdseks muutma.

"Ma olin täiesti puhas taimetoitlane umbes neli-viis aastat, aga siis mingil hetkel tajusin, et mu kehal on raske olla. Mul olid mitmed tuttavad, kes olid käinud tegemas toidutalumatuse testi ja saanud huvitavaid teadmisi oma toitumisharjumuste kohta. Mõtlesin, et lähen ka ja vaatan igaks juhuks üle," avaldas lauljanna Anne & Stiili podcastis. Tuli välja, et mitmete asjade vastu, mida ta igapäevaselt tarbib, on tal tekkinud väga suur talumatus. "Olen sellepärast pidanud dieeti veidi muutma."

Samal teemal

Loe lähemalt ajakirjast Anne & Stiil!

Kui Liis hakkas taimetoitlaseks tervise pärast, siis näitlejanna Terje Pennie tunnistas Naistelehele antud intervjuus, et teda ajendas veganiks hakkama mure maailma pärast. "Aastaid olin taimetoitlane, nüüd olen juba aastaid vegan. Samuti mu lapsed," rääkis ta. "Maailma juhtivate ülikoolide ja ÜRO välja antud teadusartikleid lugedes sain kinnituse, et see on boonus ka inimeste tervisele," kostab ta. Lisaks on Terjele oluline hingerahu, et tema pärast ei pea keegi surema. Näitlejanna tunneb suurt rõõmu maailma tervikuna nägevate noorte üle. "Usun, et nemad võtavad ka vastutuse, et tulevastele põlvedele ei jääks meist vaid tuhk ja kannatused."

TOIMETAJA

+372 5295 983
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee