Kultuur

Kultusklassikute töödest maailma filmikunsti varamuni: 5 filmi, milleta HÕFF poleks HÕFF! 

Toimetas Naisteleht.ee, 16. aprill 2019, 16:28
Foto: MATI HIIS
25.–28. aprillini Haapsalu kultuurikeskuses aset leidev HÕFF toob taas vaatajate ette valiku kõige uuematest õudus- ja fantaasiafilmidest, kultusklassikute töödest ja maailma filmikunsti varamust. Tegu on suurima omasugusega Balti riikides. Naisteleht toob oma lugejateni 5 filmi, milleta HÕFF poleks HÕFF!

„Harpuun”

Režissöör Rob Grant (Kanada)

Kolme sõbra süütu väljasõit merele paljastab ootamatult sassis suhted ja vaikselt hoogu koguv pinge lahvatab konfliktiks, mis muudab lõbusõidu tõeliseks ellujäämiskursuseks. Ka pealkirjas viidatud harpuun leiab rakenduse ja kaugel pole seegi hetk, kui sõbrad vaatavad teineteist näljase pilguga…! Ohtra musta huumoriga tikitud moodne kannibali(suhte)komöödia on inspireeritud Edgar Allan Poe romaanist „Arthur Gordon Pymi lugu” .

„Uskumatu”

Režissöör Crazy Pictures (Rootsi)

Täiesti uskumatu film Rootsist – sellest, kuidas riiki ründavad tundmatud jõud –, mis näeb välja nagu suure eelarvega vändatud ulmemärul. Aga natukene kiiksuga… ikkagi svenssonite tehtud. Niivõrd lahedaid efekte, kuhjaga märulit ja nutmaajavat romantikat ei kohta just iga päev. Suur film suurele publikule. Pole ime, kui te ühel hetkel avastate, et peate oma lõua põrandalt üles korjama, ausalt!

„Laip Brighton Rockil”

Režissöör Roxanne Benjamin (USA)

Noor pargivaht Wendy (pange tähele, tegu on tüdruku, mitte poisiga) satub tööd tehes surnukeha otsa ja muidugi saab tühjaks ka tema raadiosaatja aku. Kui esialgu tundub viimane kõige suurem katastroof, siis saabuv öö ja pimedus tõestavad, et tütarlapsel pole aimugi, mida õudus tegelikult tähendab. Miks avastavad maailma ainult skaudipoisid, on küsinud režissöör. Kus on filmid tšikkidele, kes vannuvad ja tahavad oma põlvi katki kukkuda? Well, here you go! USA sõltumatu filmikunst oma tuntud headuses.

„Legend bändist nimega Stardust Brothers”

Režissöör Macoto Tezka (Jaapan) 

„Paradiisifantoomist” ja „Rocky Horror Picture Show´st” inspireeritud pöörane lugu kahest keskpärasest muusikust, kellest vormitakse ühe nädalaga kaksikutest superstaarid. Iga retrofänni unelm. Või hoopis pöörane komöödia 1980ndatest, kui moes oli glämm, seintel rippusid värvilised plakatid ja kassettmakid muudkui vurisesid ja vurisesid totrat estraadimuusikat. Jaapanlase Macoto Tezka kadunud film vastselt restaureeritud kujul – kõikide rõõmuks.

„Friigid”

Režissöörid Zach Lipovsky ja Adam B. Stein (Kanada-USA)

Algab nagu Oscari-film „Tuba”, lõpeb nagu „X-mehed”. Ulmepõnevik 7-aastasest nelja seina vahel kasvanud tüdrukust, kes põgeneb kodunt, et minna esimest korda avastama välismaailma, mille eest isa on teda rangelt hoiatanud. See, mis ta seal eest leiab, külvab segadust: kas need, keda ta kohtab, on ebardid või on ebard ta ise? Tänavune komeet, Trieste ulme- ja Pariisi fantaasiafilmide festivali võitja. Paras, et HÕFF pauguga lõpetada.  

Põhifaktid Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali kohta: 

- 25.-28. aprillini Haapsalus

- Baltimaade suurim žanrifilmide festival

- kavas 30 pikka ja 25 lühifilmi, lisaks arvukalt eriüritusi