Inimesed

LAHE HOBI! Tea Varrak kogub vanaaegseid triikraudu. Vaata ka fotosid! 

Silja Paavle, 1. mai 2019, 16:19
KIRGLIK KOGUJA: Tea ei imetle kogus koha leidnud triikraudu sugugi iga päev. Kui keegi nende vastu aga lähemat huvi tunneb, kõneleb naine neist kirglikult ja särasilmi.Foto: Stanislav Moshkov

Kui Tea Varrak aastate eest Seidla antiigi- ja vanavaralaadal esimest korda vana õlitriikrauda märkas, oli ta tehtud. Nüüdseks on naise kodus ajaloolisi triikmasinaid sadakond.

Tea (59) meenutab, et enne Kila-Kola antiigi- ja vanavaralaata oli neil kodus vanaemale kuulunud vana söetriikraud. «Vanaema rääkis ikka, kuidas ta pidi seda sageli kasutama. Kui talle aastaid juba liiga palju turjale kogunes, seisis triikraud nurgas enamasti jõude.»

Varrakute peret on vanavara köitnud aastaid. «Vanade asjade võlu on nende ajalugu. Iga eseme juurde saab mõelda, mis lugu see edasi räägib. Iga asja mustrid võivad kõnelda mingitest tähendustest,» mõtiskleb Tea. Kirg vanavara vastu ajas pere ka Seidlasse ja nii naise hobi 15 aasta eest alguse sai. Esimese pilku köitnud õlitriikraua pütt meenutab justkui allveelaeva, külgedel olevatest aukudest peaks triikides välja pahisema kuum aur.

Edasi lugemiseks: