Inimesed

KÜLAS EESTI TALUDES | Harjumaa mees päästab vihmausse kasvatades maailma: tulin siia oma kodu ehitama, kuid asi läks käest ära 

Silja Paavle, 19. juuli 2019, 18:01

Kui Jaanus Saadvel tekkis tunne, et vanaviisi enam ei saa, jättis ta senise elu, rajas vanaisa talukohale terve küla ja hakkas maailma paremaks muutmise nimel vihmausse kasvatama.

Et põline pealinnapoiss Jaanus (56) veetis lapsepõlves palju aega maal tädi juures ja teadis, kuidas muneb kana ning lüpstakse lehma, ei olnud tal suurlinnaelu mahajätmine kuigi keeruline. Esimest korda tegi ta seda paarkümmend aastat tagasi, kui ostis Murastesse krundi ja ehitas sõbraga sinna kahepereelamu. «Seal sain kogeda tunnet, mis tähendab, et sul pole naabreid ei ülal ega all, mida tähendab rahu ja vaikus,» räägib mees.

Siis aga tekkisid uusarendused, mereäär ehitati kinni, mistõttu muutus seal isegi jalutamine peaaegu võimatuks. Jaanus tundis, et pole olukorraga rahul, ja otsustas elus veel ühe kannapöörde teha. Et linna tagasi polnud teda võimalik ajada enam ei ussi- ega püssirohuga, otsustas mees kolida keset Harjumaad asuvatele vanaisa maadele.

Edasi lugemiseks: