Inimesed

Andra Teede: „Õnne 13“ sünnib võõrastesse akendesse piilumisest 

Helle Rudi, 4. mai 2019, 10:00
SAGE KÜLALINE RAAMATUKOGUS: Vaatajatega kohtumas käies uurivad vaatajad alati, kas Meelis Rämmeldi tegelaskuju Taivo kaineks ka saab? Kas Laine ja Kristjan Rosenkampf-Jägerfreund saavad oma maja tagasi ning millal tekib Almale uus silmarõõm. «Joodik ei saa kunagi kaineks. Maja ka keegi tagasi ei saa ja uut kallimat praegu ei tule,» kõlab lühike vastus.Foto: Erki Pärnaku

Algul oli stsenarist Andra Teedel raske leppida tõega, et «Õnne 13» kirjutades ei jõua ta kunagi ideaalini. Osa ei lähe eetrisse seetõttu, et see on valmis, vaid seetõttu, et kell saab laupäeval 20.30.

Kirjanik, luuletaja ja stsenarist Andra Teede (30) jalutab iga päev mööda Nõmme vaikseid tänavaid. Vähemalt kolm tundi, sest see on ainus, mis tema poolpimedale koerale rõõmu teeb. «Muidu jookseks ta vist kodust ära,» mainib naine. Mõnikord peatub Andra pilk ka kardinateta akendel, millest sisse piiludes teiste elu nagu akvaariumis näeb. «Seda olen teinud lapsest saati. Kui emaga näiteks Õismäel hakkliha ostsime, mõtlesin hiljem kodus, kas poemüüja meie peale ka mõtleb ja kuidas ta elab,» meenutab ta mõttemängu.

Inimlik uudishimu ongi peapõhjus, miks «Õnne 13» nädalast nädalasse teleedetabeli esikolmikus püsib. Põnev on ju näha seda, mida muidu kuuleb ainult läbi naabri seina. «Vestlused magamistoas või köögis on enamasti palju põnevamad ja kaalukamad kui suured sündmused, kus keegi näiteks püssiga ringi jookseb,» ütleb ta vingujatele, kes kurdavad, et sarjas mitte midagi ei toimu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. mai 2019, 13:31
Andra Teede: isegi ideaalsed daamid, keda ajakirjadest kadestada saab, käivad vahel ilma meigita ja karjuvad liikluse või laste peale