Inimesed

Juhan Kilumets ema Margitist: ilma tema suurepäraste plaanideta ei suudaks meie perekond vist üldse funktsioneerida 

Helle Rudi, 12. mai 2019, 10:00
Perekond Kilumetsadel oli toredaks tavaks kord aastas ühisel puhkusel käia. Ehkki kõige eredamalt on spordiajakirjanik Juhan Kilumetsal meeles autoreisid Korsikale ja Norrasse, ei unune tal iial ka üks legendaarne liulaskmine Küprose veepargis.

«Olin lapsena tõeline veepargientusiast. Suure mangumise peale võttiski ema mu ühel päeval käe kõrvale ja viis veeparki,» meenutab Juhan. Noormees kogus mitu tundi igasugu lihtsamate veeatraktsioonide peal julgust, enne kui söandas ronida pargi kõige kõrgema ja järsema liumäe otsa, millele oli sobivalt nimeks pandud Kamikaze.

«Kui ema siis lõpuks alla jõudis, askeldasid basseini juures juba vetelpäästjad. Tema oli jõudnud veel mõelda, et huvitav, mis küll juhtunud on?» naerab Juhan. Püssikuulina liumäest alla lennanud poiss oli nimelt korraks keset vetemöllu kaduma läinud. Õnneks oskas ta piisavalt hästi ujuda ja tõsist ohtu ei tekkinud. «Tõsi on see, et ilma ema suurepäraste plaanideta ei suudaks meie perekond vist üldse funktsioneerida. Aga sel päeval oli tema plaanis valearvestus,» võtab spordikommentaator kokku loo, mille üle pereringis tänini mõnusalt naerda saab.