Kultuur

VÄÄRT NÕU: mida öömaja broneerimisel silmas pidada? 

Silja Paavle, 26. mai 2019, 15:00
Foto: Panthermedia
Omal käel reisimine on üha popim, sest üksnes nii saad avastada ajapiiranguteta neid kohti, mis sulle tõeliselt korda lähevad. Anname nõu, mida öömaja broneerimisel silmas pidada.

  • Öömaja saab valida arvukatelt platvormidelt. Kõiki neid kasutades kehtib rusikareegel: loe tingimused põhjalikult läbi ja heida hinnale enne maksmist pilk peale. Mõni broneerimislehekülg näitab lõplikku hinda alles vahetult enne maksmist, sest hinnale võivad rakenduda lisatasud. Näiteks krediitkaarditasu, koristamistasu, linnamaks. Kindlasti jälgi, kas hotelli broneerimine on tasuta või küsitakse ka teenustasu.
  • Ööbimiskohta broneerides viska pilk peale erinevatele platvormidele. Sageli juhtub, et ühes on meelepärane paik juba välja müüdud, kuid teises on veel piisavalt kohti saadaval.
  • Mõnes riigis (nt USAs) ja hotellis pead arvestama sellega, et peale ööbimispaiga teenustasu peab sul krediitkaardil olema vaba raha – ööbimiskohta sisse kirjutades broneeritakse sealt enamasti lisaks tagatisraha. See summa vabastatakse pärast toa üle vaatamist või toas asuva minibaari inventuuri.
  • Ööbimispaika broneerides loe kindlasti teiste kasutajate arvamusi ja vaata ümbrust ning maja fassaadi näiteks Google Street View’ abil.
  • Mõnes riigis (eriti Lähis-Idas) võib juhtuda, et välja valitud hotelli pole üksikud naised teretulnud, vallalisi mehi ja naisi ei lubata ühte tuppa või on mõni hotell seadnud erilised piirangud. Viimasega puutus kokku tartlanna Kaire, kes Jaapanisse reisides broneeris endale toa ühes seesuguses hotellis. Alles kohapeal ilmnes, et meelepärases peatuspaigas renditakse tube välja tunni-kahe kaupa. Seesuguste ootamatuste ilmnedes võta kindlasti ühendust broneerimiskeskkonna haldajatega – Kaire sai tookord sellest hotellist tasuta loobuda.
  • Viisakas on kinni pidada ajast, millal saab end ööbimispaika sisse kirjutada. Väiksemates kohtades pole personal ööpäev läbi paigal ja seetõttu võib tekkida vajadus tulekust pererahvale tund-paar ette teatada.
  • Jälgi, kas öömajas on tasuta wifi ja parkimine ning millised on võimalused huvitavate paikade külastamiseks. Kõrvalises kohas asuva öömaja hind võib küll ahvatleda, kuid igapäevane vajadus takso järele kergitab reisieelarvet tublisti.
  • Kui põhjalik eeltöö on tehtud ja hotell broneeritud, võta reisile kaasa väljatrükk broneeringu kinnitusest. Kui öömaja eest on juba makstud, võta kaasa ka tasumist tõendav väljavõte.
Edasi lugemiseks vajuta:

Samal teemal

2. juuni 2019, 08:35
Puhkusele minek? 10 nippi, mille abil on pakkimine lausa lust
1. juuni 2019, 12:52
VIDEO | Ees terendab pikem reis pisiperega? Siit leiad nipid, et see üle elada!

TOIMETAJA

+372 5295 983
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee