Ilu ja mood

240 EUROT VERSUS 2600 EUROT – koolilõpukomplekt ei pea maksma tervet varandust!  (4)

Eiris Teeveere, 1. juuni 2019, 15:54
Kleit: Self-Portrait 739 €
Lõpuaktused koputavad uksele ning tõenäoliselt on nii mõnigi silmitsi küsimusega, mida siis ikkagi tähtsal päeval selga panna ning kui palju on mõistlik tunnistuse vastuvõtmiseks kulutada.

Arusaam, et ilusad asjad maksavad terve varanduse on vale. Tegelikult oleneb see, kui kallis näeb asi seljas välja eelkõige sellest, kui hästi rõivas kandjale istub ning kui osavalt on sinna juurde valitud aksessuaarid. Nii võibki odavam riietus tihti välja näha kordades kallim kui see, millele kandja on kulutanud tuhandeid eurosid.

Samal teemal

Kuigi lõpuaktus on vaieldamatult tähtis päev, siis enne suurte kulutuste tegemist peaks siiski mõtlema, kas kleit (või pükskostüüm või hoopis midagi kolmandat) leiab pärast seda veel kasutust või mitte. Näiteks põhikooli ja ka keskkooli lõpetajate puhul jääb kleit enamasti kappi seisma, sest seda pole lihtsalt harjutud kandma ning poiste puhul kasvatakse ülikonnast välja enne, kui see on oma hinna nulli teeninud. Samas, ülikooli lõpetajad kasutavad oma lõpuriideid tihti korduvalt ning seetõttu on ka suurem rahakulutus õigustatud.

Näitame, et tegelikult on võimalik kooli lõpetada ilma hullumeelsete kulutusteta ning seejuures välja näha sama stiilne, väljapeetud ning pedagoogide heakskiitu pälviv kui keegi, kes on samasugusele komplektile kulutanud üle kümne korra rohkem.

KOKKU: 242,92 €

Keit: H&M 49,99 €
Kingad: Mango 49,99 €
Kott: Zara 39,95 €
Käevõru: SNÖ 39,99 € (Tallinna Kaubamaja)

Kõrvarõngad: Accessorize 19 €
Sõrmus: Accessorize 25 €
Sõrmus: Accessorize 19 €

---------------------------------

KOKKU 2594 € 

Kleit: Self-Portrait 739 €
Kingad: Bottega Veneta 570 €
Kott: Karen Millen 105 €

Käevõru: Anne Manns 360 €
Kõrvarõngad: Goldtime 139 €
Sõrmus: Goldtime 483 €
Sõrmus: Thomas Sabo 198 €

* Kingade puhul tasub eelkõige lähtuda kogemusest ehk kui pole kõrget kontsa varem kandnud, ei tasu seda ka aktusel esimest korda teha. Samuti võiks eelistada pigem veidi kinnisemat kinga kui varbad lahti kontsaga peosandaale. Näiteks praegu moes olev niinimetatud kiisukonts on lõpetamiseks ideaalne.

* Aksessuaaride nagu ehted ja kott puhul tuleks jälgida, et need harmoneeruksid riietega ning ei oleks liiga pealetükkivad. Igasugused plastmassist värvilised võltsbriljandid peaksid kindlasti poodi jääma ning eelistada tuleks pigem klassikat. Ehted võiksid silmatorkavad olla ainult juhul, kui riietus on väga lihtne ning need välimusele vunki juurde annavad.

  

Mida koolilõpuriietust ostes kindlasti meelde jätta?

1. Jälgi kleidi pikkust! Kui istudes puutuvad paljad jalad vastu tooli, siis on kleit liiga lühike. Maksikleit võib aga muuta noore inimese tädilikuks. 

2. Kingakonts olgu jõukohane. Kui lõpetaja pole elus enne kontskingi kandnud, siis ei tasu seda esimest korda teha ka lõpuaktusel.

3. Poisid ei pea kandma lõpetamisel kolmeosalist ülikonda (pintsak-vest-püksid), vaid lubatud on näiteks ka ainult vest ja püksid või pintsak ja püksid kooslus.

4. Eelistada võiks klassikat ning pigem tagasihoidlikke värve ja mustreid. See aga ei tähenda, et peaks ennast üleni musta riietama. Must on värvitoon, mida nii poisid kui ka tüdrukud võiksid lõpuriiete ostmisel vältida.

5. Vältida võiks ka valget värvi kleite, sest suve algusele iseloomulik põhjamaiselt kahvatu nahk näeb nendes lihtsalt veidi kurb välja.

6. Lõpuaktus ei ole ball! See tähendab, et taftist ja kõikvõimalike kivikeste ja litritega kaetud õhtukleidid sinna ei sobi.

NB! Kui koolilõpetamine ei ole sinu jaoks praegu aktuaalne, siis samasuguse komplektiga võid minna ka mõnele suvisele pidustusele, olgu selleks siis pulm, sünnipäev või mõni muu peenem üritus, mis eeldab enda lille löömist.

Must ülikond on liiga morbiidne!

Kuigi must ülikond on klassika, mis võiks igal mehel riidekapis olemas olla, siis kooli lõpetamiseks ei pea seda ilmtingimata soetama. Noorele inimesele ja suvisele üritusele sobivad tihti mustast ülikonnast paremini näiteks helehallid, hallid või sinised ülikonnad.

Zara 89,95 €
Zara 49,95 €
Suitsupply 259 €