Inimesed

Kaja Kallas meenutab ohtlikku olukorda: pärast seda mul käed täiesti värisesid (96)

Naisteleht.ee, 6. juuni 2019, 11:33
Euroopa Parlamendi valimised 2019.Portree Tags: Kaja KallasFoto: Martin Ahven
Riigikogu liige ja Reformierakonna juht Kaja Kallas nendib tiigritest rääkides, et ka temas on võitlejat ning kiiret reageerijat väga palju. Naisel meenub isegi üks lugu, kuidas need omadused aitasid tal päästa ühe lapse.

"Tiiger on tõeline võitleja ja võitlejat minus on hästi palju. Minu meelest ei saa üldse öelda, kas sa oled selle endas leidnud, see sul kas on või ei ole," ütleb Kaja Kallas, et see väljendub teatud olukordades. "Kui tekib see olukord, siis sa tormad võitlusesse, ega sa ei mõtle seda võib-olla alati läbi. Arvan, et sama on ka loomadega. Kui lugeda kasvõi Aleksei Turovski raamatut "Loomult loom" − ega loom ka ju ei mõtle, et mida võiks täna teha, äkki läheks murraks mõne kitse. Loom lihtsalt tegutseb lähtuvalt olukorrast. Meie oleme samamoodi mingis mõttes loomult loomad. Meil on instinktid, mis lihtsalt nii toimivad, et sa selle peale ei mõtlegi."

Kajal meenub ka lugu, kus tal tuli ootamatus olukorras kiiresti reageerida. "Ka tiiger on ju väga kiire ja näiteks mul tuleb meelde selline lugu, kui me olime Brüsselis. Jalutasin pojaga ühes pargis, kus oli tiik ja seal olid pardid ning järsku vaatasin, et kaks väikest last liikusid partide järgi tiigi suunas. Otsisin nende vanemaid, aga ei leidnud ning sööstsin kohalt ja järgmine hetk oligi, et sain kapuutsist kinni, enne kui see väiksem oleks sinna tiiki kukkunud. Pärast seda mul käed täiesti värisesid, aga see on see olukord, kus sul ei ole seda hetke reageerimiseks.

Eelmisel aastal algatasid Tallinna Loomaaed ja Tallinna Loomaaia Sõprade Selts Tiigrioru kampaania, et ehitada meie ainukesele amuuri tiigrile Pootsmannile ja tema tulevasele perele loomaaeda nüüdisaegne elualaTiigriorg. Tiigri eest seisid kümme tuntud meest, kes rääkisid oma tiigriloo: Mihhail Kõlvart, Urmas Sõõrumaa, Ott Kiivikas, Alen Veziko, Artjom Savitski, Hannes Võrno, Jesper Parve, Kevin Renno, Karl Madis ja varalahkunud Jüri Aarma.

Sel aastal annavad oma panuse Tiigrioru valmimisse ja ajutiselt Tšehhi loomaaeda kolinud Pootsmanni tagasitulekuks kümme vägevat naist: Kaja Kallas, Reet Linna, Heidy Tamme, Annely Adermann, Tanja Mihhailova, Ksenja Palta, Amani Kiivikas, Carmen Pritson ja heategevusliku kampaaniaTiigriorg juht Veronika Padar. Esimese loo räägib Kaja Kallas!

96 KOMMENTAARI

v
vasja 7. juuni 2019, 21:46
mul on ka lugu: jooksin kodu poole, tundsin, et kohe plahvatab! ronisin kolmandale korrusele ka veel ja siis.... sain püksid ka maha rebitud! :) kõik ...
(loe edasi)
t
to 12:57 7. juuni 2019, 21:36
restaureeritud külad? :O soe oled peast või? :O ma saan aru, et siiamaani olid sellised inimesed peavoolu valijad ja muidu toredad inimesed, aga nüüd ...
(loe edasi)
Loe kõiki (96)