Pere ja lapsed

BEEBIJUTUD | Kui imetamisest saab õudusunenägu. Kolme ema lood 

Mariann Treimann, 30. september 2019, 19:27
Teele TensoFoto: Aldo Luud

Enne lapse saamist ei mõelda imetamisele kuigi palju. Mis seal ikka keerulist – tiss suhu ja korras! Kuigi mõnel õnnelikul see nii lähebki, võib ka juhtuda, et loomulikust tegevusest saab suurim mure.

«Kommentaarid teevad väga haiget.»

Teele Tenso (28) ootas koos abikaasa Argoga (26) väga esimese tütre Maria (4 kuud) sündi. Ent juba enne sünnitusmajja jõudmist kartis Teele imetamist. «Mõtlesin aina, mis saab siis, kui piima ei tulegi. Olin pigem ära hirmutatud, et imetamine on raske,» meenutab ta. Eks foorumid ja artiklid naiste kogemustest olid oma jälje jätnud.

Kuna Maria sünd tuli esile kutsuda, ei tea Teele siiani, kas hirm sünnituse ees võis kuidagi mõjutada ka keha piimatootlust.

Tagantjärele teab naine, et kogu hirm oli asjatu. Sünnitus oli kerge ja kokku kulus vaid kuus tundi ja 15 minutit. «Nii kui tütreke rinnale pandi, hakkas ta kohe imema,» meenutab Teele. Nii ei tundunudki esialgu imetamises midagi keerulist olevat. Alles teisel päeval avastasid arstid probleemi – laps kaotas väga palju kaalu. Ehk siis värskel emal oli piima vähe.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28. september 2019, 19:25
Oh ajad, oh kombed! Katsikutest olulisemaks on saamas beebipeod