Kultuur

Rootslaste „Downton Abbey“ nüüd ETVs! (1)

Naisteleht.ee, 7. juuni 2019, 10:00
Foto: Pressimaterjal
Juuni algusest jookseb neli korda nädalas õhtuti pärast „AK-d“ uus Rootsi kostüümidraamasari „On meie aeg“, mille tegevus saab alguse kohe pärast II maailmasõda aastal 1945. Seda sarja võib nimetada rootslaste“Downton Abbeyks“ – kokku on sarja tehtud kolm hooaega, 30 episoodi ning 2020. aasta jõuludeks valmib veel neli eriepisoodi. 

ETV näitab kõigepealt ära esimese hooaja 10 episoodi, siis tuleb umbes nädalane paus, mil näidatakse traditsiooniliselt Pärnu rahvusvahelise dokumentaalfilmide festivali filmide valikut ja seejärel, juuli alguses algab kohe Rootsi draamasarja teine hooaeg. Kolmanda hooaja jaoks peab varuma pisut rohkem kannatust. 

Sarja ühe peaosalisena Nina rollis näeme meie televaatajatele tundmatut 30aastast Hedda Stiernstedti. Kui esimesel hooajal mängib ta 19aastast privilegeeritud noort neiut, siis kolmandal hooajal on ta juba 45aastane küps naine. 

2018. aastal võitis Stiernstedt Nina rolli eest Rootsi parima naisnäitleja tiitli. Hedda unistas näitlejaametist aga juba lapsepõlves. “Ma ei teadnud, kuidas saada näitlejaks. Ma arvasin, et see pole midagi, mida me saame ise valida, vaid selleks valitakse. Ma olin veendunud, et see juhtub eriliste inimestega. Minul oli uskumatult madal enesehinnang ja ma ei kujutanud ette, et see võiks minuga juhtuda.” Nii ongi naine töötanud nii ettekandja, baaridaami, lapsehoidja kui ka lasteaiakasvatajana. Kuid armastus näitlemise vastu ei kadunud ja tasapisi tulid rollid muusikavideotes (näiteks Avicii, “Addicted to You”) ning reklaamfilmides. 

Esimese filmirolli tegi naine aastal 2013 filmis “Tudengipidu”, kus ta teiste näitlejate seltskonnas oli suures hädas madala enesehinnanguga, kuni taipas, et kui eneseusku pole, siis selles ametis edasi ei jõua. Teatrikoolist sai Hedda küll eitava vastuse, kuid osales seejärel mitmetel kursustel, et ise võimalikult palju õppida. 2014. aastal sai ta rolli filmis “Noor Sophie Bell”, mis tõi nii tähelepanu kui ka kutse osaleda “On meie aeg” castingul. 

Proovivõtted kestsid kolm kuud ja rolli saamine polnud sugugi lihtne. Naine ise kirjeldab seda kui pikka ja närvilist aega. “Mul oli siht silme ees, tahtsin seda rolli saada ja võitlesin selle eest,” räägib naine. Nina rollis tunneb ta ära iseenda, kirjeldades nii iseennast kui Ninat sõnadega – emotsionaalselt intelligentne, kirglik ja sihipärane.

„On meie aeg“ E–N 21.35 ETV

TOIMETAJA

+372 5295 983
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee