Ilu ja mood

Alasti beibede aeg on läbi, rannas ruulivad vagad tüdrukud (10)

Eiris Teeveere, 8. juuni 2019, 17:13
1. Zara 29,95 €
Kui veel möödunud suvel ei jätnud rannamood fantaasiale kuigi palju ruumi, siis sel aastal saavad kergemini hingata need, kes ei taha end plaažil liiga alasti kiskuda.

Rannamood surfab endiselt retrolainel, kuid on valinud senisest veidi konservatiivsema suuna. Nimelt mitu suve ilma teinud ülinapid bikiinid ja julgete väljalõigetega trikood võib kappi jätta, sest õige moetibi ei koori end sel suvel rannas alasti, vaid paneb selga pigem sellised bikiinid ja trikood, mis ei näita päikesele üleliia palju paljast nahka. Nii näiteks võib kohata ka selliseid bikiine, mille ülaosa on sootuks pikakäiseline. Inspiratsiooniks võiks võtta näiteks 50ndate ja 80ndate rannamoe, kus olid au sees kõrge pihaga bikiinipüksid, trikood ja detailidena volangid. Kellele selline naiselik ninnu-nännu ei meeldi, siis on endiselt moes ka 90ndatest inspireeritud sportlik rannamood – seega võib peale surfiplikade šnitti võtta ka omaaegsest hittseriaalist „Rannavalve“.

Neile, kes ei taha ennast siiski plaažil vagaks tüdrukuks muuta, võib lohutuseks öelda, et loomumustrihullus on kandunud ka rannamoodi, andes konservatiivse joonega bikiinidele ja trikoodele mõnevõrra vürtsi juurde.

Seega otsusta, mis tüüpi (vaga) rannaline sa sel aastal oled:

1. Sportlane-ei-puhka-kunagi tüüpi tibi

Oled nagunii enamiku ajast spordiriietes ega näe seega mingit põhjust, miks su rannaunivorm peaks midagi muud olema. Seetõttu võibki sind plaažil segamini ajada näiteks rannavalvega. Kuna sa kardad UV-kiirgust nagu katku, on pikkade käistega bikiinid sinu meelest kui taeva kingitus. 

1. Mango 59,99 €
2. H&M 24,99 € + 12,99 €
H&M 12,99 €

3. Marc & Andre 79,99 € (Tallinna Kaubamaja)

2.  Naiselik müürilill

Sa oled seda meelt, et naiselikkuse näitamiseks ei pea ennast poolalasti kiskuma Aitavad ju sellele kaasa naiselikud detailid. Et volangid mõnele veidi ninnu-nännud tunduvad, ei heiduta sind. Mida ägedam volang, seda parem!

1. Zara 29,95 €

2. H&M 29,99 €
3. Reserved 17,99 €
Reserved 9,99 €

3.  Glamuurne retrotibi

Sa jumaldad vanu filme, kus naised veetsid Prantsuse Rivieral rannas laiade õlgkübaratega aega. Trikood pole sinu teema, küll aga jumaldad sa igasuguseid kõrge pihaga ning tagasihoidlikes toonides naiselikke ja intelligentselt seksikaid bikiine. 

1. River Island 27 €
River Island 22 €
2. H&M 17,99 €

H&M 14,99 €
3. Esprit 39,99 € (Tallinna Kaubamaja)
Esprit 24,99 € (Tallinna Kaubamaja)

4.  Puuri pandud metsik kiisu

Jah, veel möödunud suvel hullutasid sa mehi rannas oma ülinappide bikiinidega, kuid kuna moelainel surfamine on sinu meelest sama tähtis kui vastassoo tähelepanu, ei saa sa sel aastal enam plaažil poolalasti promeneerida. Et müürilillede hulgast vähegi silma paista, on loomamustritrend otsekui sulle loodud. Seega valid sel suvel oma rannavormiks leopardi-, maonaha- või mõne muu metsiku tegelase mustri. 

1. Reserved 22,99 €
2. H&M 17,99 €
H&M 14,99 €

3. Gina Tricot 34,99 €

Mis ühel stiilsel rannalisel veel plaažil kaasas on?

Selleks, et saada tõeliseks moetibiks, ei piisa ainult trikoo või bikiinidega täkkesse panemisest: tähtsal kohal on ka aksessuaarid. Nii näiteks oleks hea kuldehted koju jätta ja panna kaela, kätte ja kõrva teokarpidest ehted. Kas tegu on ehtsate teokarpidega või mitte, ei mängi seejuures mingit rolli. Moepilti on tagasi tulnud ka jalaketid, mis tähendab, et ka selle olemasolu on tähtis. Laiade õlgkübarate kõrval on aga ülimalt moekad hoopis kalamehemütsid ning varba otsa tuleks lükata pruunist nahast (või kunstnahast) sandaalid. Rannaarsenal peaks aga mahtuma mõnda naturaalsest materjalist kotti. 

1. Zara 22,95 € 

2. H&M 49,99 € 
3. Zara 17,95 € 

Moemees ei hoia end rannas tagasi!

Erinevalt naistest ei pea mehed sel aastal rannas end tagasi hoidma. Tõsi, see ei viita sellele, et moelõvid peaksid päikest võtma eriti nappides püksikutes, vaid pigem sellele, et nende rannašortsid on sel aastal märksa pilkupüüdvamad kui mullu. Näiteks teeb meeste rannamoes ilma militaarmuster, aga ka triipude ja lilledega ujumispüksid. Samas on moes kirkad ühetoonilised ujukad ning retrolikud võimlemistunni pükse meenutavad rannašortsid. 

1. Zara 19,95 €
2. H&M 12,99 €
3. River Island 24 €