Silmaring

Festivalil Mägede Hääl avatakse Eesti vanima punkari tagasivaatenäitus ja Kohtla-Nõmme lugu jutustav väljapanek 

Toimetas Jaane Tomps, 13. juuni 2019, 11:55
 
29. juunil Kohtla-Nõmmel toimuv festival Mägede Hääl pakub lisaks muusikaelamustele võimalust tutvuda paikkondliku kultuurilooga. Festivali raames avatakse Eesti Kaevandusmuuseumi galeriis Eesti vanima punkari Uno Lauri tagasivaatenäitus ning festivalialale kerkivas näitusetelgis saab näha toimumispaiga Kohtla-Nõmme lugu jutustavat väljapanekut. 


Festivali staabi Eesti Kaevandusmuuseumi galeriis avatava näituse „Uno on punk“ autor on Eesti vanima punkarina tuntud Uno Laur. See Tartu Kõrgemas Kunstikoolis õppinud mees on Eesti pungiskenes legend omaette, keda teatakse ka Eesti indie asutajabändi Röövel Ööbiku esimese koosseisu lauljana. Elades festivali toimumispaiga külje all Kohtla-Nõmme alevikus ajaloolises inglaste ehitatud barakirajoonis, on trükitöölisena leiba teeniv Laur järjepidevalt tegelenud nii joonistamise, maalimise kui ka fotograafiaga. Näitusele koondatud tööde varasem osa pärineb 1980ndatest aastatest ning peegeldab tolle aja alternatiivnoorte maailma. Hilisem osa sisaldab noppeid läbi kolme kümnendi, kuni möödunud aasta taiesteni välja.


Koostöös omakandimehe Rene Pedaku veetava Kohtla Ajalootoaga tutvustab Mägede Hääl festivali toimumispaiga Kohtla-Nõmme lugu ka laiemalt. Kaevandusmuuseumi hoovi püstitatavas telgis avatakse näitus, mis viib festivalikülastaja juba Taani Hindamisraamatusse üles tähendatud paiga minevikuradadele. Läbi piltide, sõnade ja esemete avanevad Kohtla-Nõmme 1930ndate aastate töölisasula eluolu, ka teise maailmasõja järel sitkelt eestikeelsena püsinud identiteet ning lõppeval kümnendil leitud uus tööstusjärgne hingamine. Näitusetelk on avatud kogu festivali vältel.


Lisaks näitustele avatakse Mägede Hääle festivalil ka kaevandusmuuseumi aherainemäe jalamile rajatav skeitpark. Festivali tänavuses muusikaprogrammis astub üles ligi 40 artisti, teiste seas kodumaised Anna Kaneelina, Mart Avi, YASMYN & Mick Moon, Sammalhabe ja Doktor Normal, samuti Ühendkuningriigi technoduo Rezzett, Ukraina surfirokibänd Chillera ja Venemaa d’n’b rühmitus Electrosoul System. Kaevandusmuuseumi muusikamaratoni järgselt pakub festivali toimkond regionaalset eksootikat tutvustavaid väljasõite Aidu Karjääri ja Viru Keemia Grupi tööstusparki.


Mägede Hääl 2019 festivali piletid hinnaga 40 eurot on müügil Ticketeri veebikeskkonnas. Kohapeal maksab pilet 45 eurot.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee