Suhted

Saripetjate tüüpvabandused: „minus elab kaks erinevat inimest“ ja „naine ei taha seksida“ (50)

Siret Mägi, 15. juuni 2019, 00:01
SILMAPIIRIL UUED JAHIMAAD: Kõigi püsipetjate ühisnimetaja on psühholoog Aita Keerbergi väitel suutmatus ja soovimatus pühenduda: „Ausust ja truudust ei peeta väärtuseks.“Foto: Andor Bujdoso / Alamy
Mis paneb inimesi pidevalt oma elukaaslast petma või eelistama kooselule kolme kohtingukaaslase vahel pendeldamist? Psühhoterapeut Hannes Kuhlbach selgitab, et niinimetatud saripetjad ei taha leppida igas kooselus ettetulevate raskete ja tüütute hetkedega, vaid keskenduvad ainult heale, naudingut pakkuvale. „Tihtipeale on süstikpartner just see, keda oodatakse ja igatsetakse, kes saabub ning toob kaasa rõõmu ja helluse. Kes ei tahaks olla selline õnnesaadik, oodatud külaline?“ arutleb Kuhlbach.

Soome psühhoterapeut Annikki Kaikkonen on oma teraapiatöö kogemused saripetjate ja nende partneritega koondanud raamatusse „Uskottomuus – Syyt ja seuraukset“ („Truudusetus – põhjused ja tagajärjed“). „Petmise põhjuseid on palju, alates ahvatlustele järeleandlikust loomusest ning lõpetades töökaaslaste või sõpruskonna heaksiiduga. Kui sõprade meelest on kõrvalhüpete harrastamine normaalne, ei leia saripetja oma tegudes midagi laiduväärset. Tavaliselt on saripetjal ka mingi sõltuvus,“ kirjutab Kaikkonen.

Edasi lugemiseks vajuta:

Samal teemal

27. märts 2019, 17:41
Kuus üllatavat põhjust, miks mehed petavad
10. detsember 2018, 20:02
MEES VASTUTAB: kuidas öelda naisele, et oled teda petnud?
19. november 2018, 11:40
TA PETAB: isegi siis, kui ta ei seksi...
15. november 2018, 18:00
Neli põhjust, miks sa petmist igal juhul kahetsed

50 KOMMENTAARI

s
suhtenõustaja 21. juuni 2019, 09:45
seeläbi ebaterve suhte. Oodates koju toodava palga eest 24/7valmisolekut seksiks saab maailma vanima elukutse sarnase suhte ja ka selle töö tegijatel on vaba aeg:)
e
enamus siinkõnelenud meesinimesi tõmbab ligi madala enesehinnanguga naisi ning seeläbi ebaterve suht 21. juuni 2019, 09:41
suhtenõustaja
Loe kõiki (50)