Suhted

MEHE ÄNG: naine ajab mind nii marru, et eluisu kaob ära (132)

Ohtuleht.ee, 18. juuni 2019, 10:00
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Käi poes, vii prügikast välja, niida muru, pane pesumasin tööle, kasta lilled – see nimekiri võiks olla veel pikem,“ kurdab 48aastane Urmet, et temast on suhtes saanud justkui käsutäitja.

„Asi on niivõrd hulluks läinud, et mul on vist ärevushäire tekkinud. Mäluga on asjalood juba kehvad. Lähen poodi, aga unustan rahakoti koju või autosse. Kui kliendikaarti ei leia, siis hakkavad käed värisema. Autosse jõudes lihtsalt röögin end tühjaks. Paar korda olen mõelnud, et ei jaksa enam elada,“ on Urmet eluga ummikus.

„Asi ei olegi nagu naises, vaid ikka pigem minus. Meie suhtel pole häda muidu midagi, aga kuidagi paljuks on neid kohustusi läinud. Töö ja muud pinged veel lisaks. Lihtsalt ei jaksa enam. Ma magaks meelsasti mitu päeva järjest, kuid oleks ikka veel väsinud. Seest kisub kaheks, sest ma tegelikult armastan oma naist. Samas – ta ajab mind nii marru, et eluisu kaob ära. Mida ma tegema peaksin? Halada talle kah nagu ei tahaks- pole üldse mehelik,“ on mees omadega ummikus.

„Sõber soovitas perearstile minna, aga mis ma talle siis räägin? Et närvid pingul ja andku rahustit... Äkki läheb ikka niisama üle. Või oskate mulle nõu anda? Äkki on keegi samade emotsioonidega võitlust pidanud,“ üritab Urmet oma muredele lahendust leida.