Kultuur

FOTOD JA VIDEO | Eesti ainsasse sebraperre sündis uus järeltulija 

Toimetas Naisteleht.ee, 18. juuni 2019, 15:15
Foto: Anna-Maria Erikanna-maria@jaanlind.ee
Muhus elavale sebrapaarile Jashiral ja Hekima perre sündis nädalavahetusel uus järeltulija. Eesti ainus sebrapaar on Muhu Jaanalinnufarmis kolme aastaga andnud elu kokku juba kolmele sebravarsale.

Et looduses peaks vastsündnud sebrabeebi kohe karjaloomana enese eest ise seisma, siis ka turvalises farmis sündinu oli kohe püsti ja kalpsas ringi. "Nad sünnivad ikka kohe jalgadele, ütleme nii. Ja eile ta oli ju ka siin päev otsa külalistele vaatamiseks ja jalgadel. Alles pärast lõunat lasi ennast puhkama maha. Nii, et ta on ikkagi väga tubli," kommenteeris Muhu Jaanalinnufarmi perenaine Helena Erik "Aktuaalsele kaamerale".

Kuigi sellele sebraperele on see juba kolmas varss, annab sebraema Jashira sebraisa Hekimale siiski aeg-ajalt kehakeelega märku, et praegu veel peaks isa varsast eemale hoidma. Esmaspäeva keskpäevaks polnud ka veel selge, kas sündinud on sebrapoiss või sebratüdruk. "Esimene oli tütar ja teine oli poiss. See ikka tundub olevat tüdruk," lausus Erik, et kõik märgid ikka räägivad, et vist on tüdruk. 

Kui sugu on selgeks saanud, lubati välja kuulutada ka laus nimekonkurss. Mida sinna kindlasti pakkuda ei tasu, on nimed Zemfira ja Rozin – selliste nimedega õde-vend on sebrabeebil juba olemas.