Silmaring

Kohalik soovitab: viis kohta, mida sel suvel Hiiumaal külastada 

Toimetas Silja Paavle, 25. juuni 2019, 12:10
RistimägiFoto: Silja Paavle
Päikeseloojang Ristna rannal ja Ristimägi - TS Laevade Rohuküla-Heltermaa liini teenindusjuht ja Hiiumaa elanik Terje Kaibald soovitab parimaid kohti, mida kindlasti tasub sel suvel saarel külastada. Kõige ilusamat päikeseloojangut näeb Ristna rannalHiiumaal on imeilusad pikad ja inimtühjad liivarannad. Tõrvanina, Kassari, Palli, Kaleste ja Kalana või laulva liivaga Luidja – üks uhkem kui teine. Kõige-kõigem neist aga Ristna rand, kus saab nautida nii surfilaineid kui ka maalilist päikeseloojangut.  

Pikk liivarand RistnasFoto: Silja Paavle


Parima pildi saab Sääre tirbil Kassaris
Omapärase nimega kivine maanina pakub palju toredat vaatamisväärset, sinna minnes tasub aega varuda. Suurelt teelt parklani on tükk maad ja maanina otsa veel omakorda minna. Teepervi kaunistavad seal kadakad ning merevaated ja teed juhatab Hiiumaa vägilane Leiger. Sääre tirbi teeb eriti eriliseks aga selle soe vesi ja lained, mis jooksevad risti.

Sääre tirpFoto: Silja Paavle


Külastatuim vaatamisväärsus on Ristimägi
Kindlasti üks meie tuntumaid turismiobjekte. Millal ja miks sinna riste panema hakati, ei tea täna enam keegi. Legende on see eest aga mitmeid. Abieluõnne tagamiseks tuleks Ristimäele kindlasti looduslikust materjalist rist panna.

RistimägiFoto: Silja Paavle


Eksootilise kogemuse saab Kaibaldi nõmmelt
Eesti suurimat liivikut ei pruugi olla kerge leida ja tuleb kilomeeter-kaks jalutada, kuid see väärib avastamist. Männiku varjus ei puhu tuul ja palavusest virvendav õhk kütab kere kuumaks. Need vaated, mis seal avanevad justkui pole päris. Lisaks võib sealt leida mitmeid kaitsealuseid eluliike.

Päikeseloojang HiiumaalFoto: Silja Paavle


Vaikuse ja rahu leiab laidudelt
Kaugemal asuvatele laidudel seiklemiseks peab olema omal paat, kuid kindlasti leiab saarelt ka mõne lappaja-paadi omaniku, kes tuuri teeks. Kes paati ei leia, võib proovida Kaevatsi laiule jalgsi läbi vee sumbata. Madala vee korral peaks pääsema vaid jalalaba märjaks saamisega, tugeva tuule ja vihma ajal võib aga vesi ulatuda nabani.

TOIMETAJA

+372 5295 983
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee