Silmaring

Kohalik soovitab: viis kohta, mida suvel Muhus ja Saaremaal külastada (2)

Toimetas Silja Paavle, 29. juuni 2019, 16:00
Soodsate ilmaolude korral saab Kõinastule jala läbi mere.Foto: Silja Paavle
Milliseid kohti Muhu- ja Saaremaal kindlasti külastada, soovitab TS Laevade Virtsu-Kuivastu liini teenindusjuht ja saarlane Vello Runthal.Parima pildi saab Muhumaalt Üügu pangaltPangaseina ilmestavad isemoodi koopad ja orvad, millest suuremad kaovad meetrite sügavusele panga sisse. Pangajalamil vuliseb hulk allikad, kuid mööda panka kadakate vahel kõndides tuleb ettevaatlik olla - kunagi ei tea, millise kurvi taga on maapinnas lõhe, mis kaob mitme meetri sügavusele.

Loojang Väikesel Väinal.Foto: Silja Paavle


Võimsa seikluse leiab Muhumaa Võiküla munakiviteelt ja kaitserajatistelt
Võiküla munakivitee on ahhetama panev vaatamisväärsus. Ligi viis kilomeetrit pikk tee on ehituskvaliteedilt võrdväärne Tallinna vanalinna tänavatega. Uhke ja kõva kolinaga tee viib rannasuurtükipatareisse. Patarei harjalt avaneb hunnitu vaade üle kadakaste rannaniitude merele. Selle vaate pärast juba tasub seda loksumist kannatada.

Parim vaatamisväärsus on Pöide kirik Saaremaal
Kui mujal on kõik kindluskirikud saanud värske krohvi ja uue kullatud altari, siis Pöide kiri on oma eheduses jalustrabav. Tegu on Eesti vanima kiviehitisega, mille torn pärineb ajast enne Jüriöö ülestõusu. Kui hästi paluda, siis on võimalik kirikutorni ka ronida, see on pikk ettevõtmine kuid vaade sealt on uhke. 

Pöide kirikFoto: Silja PaavleParima päevituse saab Saaremaalt Tuhkana rannast
Põhja-Saaremaal asuv Tuhkana rand on kindlasti üks parimaid ujumiskohti, sealsele liivarannale võrdväärset on raske leida. Vesi läheb siin kiiresti sügavaks ja vähe tugevama tuulega on võimalik lainetes möllata. Randa ümbritseb rahustav männimets koos magusate mustikatega.   

Soodsate ilmaolude korral saab Kõinastule jala läbi mere.Foto: Silja PaavleKõige ilusamat päikeseloojangut näeb Illiku laiul (Väike väin)
Sellel Saaremaa laiul olles paistab silmapiirilt kena Muhu saar ja avastamisväärt Kõinastu saar. Illiku laiul olles saad nautida usukumatult imetlusväärset ja muinasjutuliselt kaunist panoraamvaadet: üksikud purjekad merel, valged purjed lehvimas soojas meretuules, laisalt lendavad kajakad, inimesed nautimas sooja merevee mõnusid. Leida võib üllatuslike kunstiteoseid, mis on loodud ja luuakse elamusfestivali ajal. Emotsioon puhtast loodusest-meri, maa ja taevas - see on seal laiul kõik koos täislik.

TOIMETAJA

+372 5295 983
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee