Inimesed

Jaanus Koort: tahan olla rahvamees, keda teretavad nii mehed poe ees kui ka pintsakus härrad 

Helle Rudi, 9. juuli 2019, 15:10
KOLM KORDA ÜLIKOOLIS: Jaanus õppis ülikoolis pool aastat nii koreograafiat kui ka saksa filoloogiat. Lõpetas aga rekreatsioonikorralduse. Bakalaureusetöö teema oli rinnasuurenduse mõju naiste enesehinnangule.Foto: Liis Treimann / Kanal 2

Kanal 2 «Reporterist» tuntud Jaanus Koort puhata ei oska. Kaks vaba päeva jaanipäeva paiku möödus raskelt. «Kolm korda kastsin hommiku jooksul ämma juures peenart,» naerab saatejuht, kes pidi igavusest otsad andma.

Natukene sellest tingituna sündiski suvesaade «Elamusi täis Eesti», mis vaatab ringi mööda kodumaad ja tutvustab paiku, kuhu vaatajad võiks külla minna. «2017. aasta jõulude paiku tegin esimese märkme selle idee kohta,» vaatab Jaanus (34) telefonist järele. Kuigi aega võttis, siis asja sai. Esimeste saadete kohta on tulnud ainult kiidusõnu ja tegijad ise on ka tulemusega rahul.

Telelegend Mati Talvik oli teiste seas see, kes Filmimehe erakoolis Jaanusele eetrikunsti õpetas. Kuidas ta kolmenädalasele kursusele sattus, seda saatejuht enam ei mäleta. Küll on tal meeles pettumus, kui enamik osalejatest sai pakkumise TV3ga liituda, aga tema jäi ukse taha. Aasta hiljem osales mees «Reporteri» konkursil, kus koos Robert Rooliga viimase kahe seas sõelale jäädi. «Ma pole viimase üheksa aasta jooksul kordagi tööl käinud. Pane see suurelt kirja,» rõhutab saatejuht. Mais täitus Jaanusel üheksa aastat «Reporteri» ridades. «Vedas, et Kanal 2 sattusin, sest see on vist rohkem minule omane kui TV3,» lisab ta pärast väikest pausi.

Edasi lugemiseks: