Inimesed

Kevin Costner: printsess Diana oli valmis mängima peaosa „Ihukaitsja“ järjes 

Naistelehet.ee, 3. juuli 2019, 12:35
Foto: SWNS.COM / Scanpix
Näitleja Kevin Costner paljastas, et 1992. aasta hittfilmi "Ihukaitsja" ("The Bodyguard") järjes pidanuks tema kõrval näitlema Walesi printsess Diana.

Costner lausus väljaandele PeopleTV, et nii Diana kui ka produtsendid olid projektist elevil: "Stuudiole meeldis idee "Ihukaitsja" järjest. Printsess oleks saanud filmis sama mahuga rolli nagu Whitney Houston."

Sündimata projekt tuli esimest korda avalikult jutuks aastal 2012. Costner seletas, et süžee kohaselt oleks ta kaitsnud Dianat jälitajate ja kõmupiltnike eest. Sarnaselt esimesele filmile oleks ka tema ja Diana tegelaskuju suhe võtnud ühel hetkel ka romantilise pöörde.

Vaid päev enne Diana surma 31. augustil 1997 jõudis meheni ka filmi esimene stsenaarium. "Mäletan, et ta oli telefonis erakordselt armas ja küsis, kas filmis on ka mõni suudlusstseen. Ta ütles seda väga austaval viisil... ta oli veidi närvis, sest tema elu käis reeglite järgi," meenutas ta.

Läbirääkimised Dianaga said alguse tänu Sarah Fergusonile. "Sarah oli äärmiselt oluline. Austan teda alati, sest just tema viis mind Dianaga kokku," seletas Costner.

Whitney Houston tegi 1992. aasta kassahitis oma näitlemisdebüüdi. Linateos kogus toona 411 miljonit dollarit kassatulu ja selle soundtrack pälvis 1994. aastal Grammy auhinna aasta albumi kategoorias.

Houston leiti 2012. aasta veebruaris oma hotellitoa vannist teadvusetuna. Parameedikute pingutused teda elustada jäid viljatuks ja pool tundi pärast leidmist tunnistati ta surnuks. Surma ametlikuks põhjuseks märgiti õnnetusjuhtum.