Naisteleht

ÄRA MAGA MAHA! Selle nädala põnevaimad kultuurisündmused! 

Helina Piip, 11. juuli 2019, 14:04
«Pealpool pilvi»Foto: VLG Filmid
LOE

Koos Õnnepaluga rändama!

Kui Tõnu Õnnepalu «Pariis» märtsi lõpus ilmus, sai sellest vaat et bestseller. Rõõmsa üllatusena ilmus sellele juba sel suvel järg – «Aaker». Pariisi raamatus elas kirjanik kuu aega linnas, mis ajendas teda 25 aastat tagasi kirjutama oma esimest romaani «Piiririik». Kui «Pariis» oli n-ö linnaraamat, siis «Aaker» metsaraamat. Siia, Kanadasse Kotkajärvele jõudiski autor otse Pariisist. Õnnepalulikud mõtisklused vahelduvad käikudega ümbruskonna ürgmetsadesse ja külapoodi. Pariisis toitis ta korteriomaniku kassi, siin koolibreid ja vöötoravaid. Et autori elupaik on eesti suvilate külas, satub lugejagi koos temaga väliseesti maailma. Õnnepalu hindab kunagiste sõjapõgenike kohandumist, kuid enam on asju, mida ta väliseestluses ei imetle.

Tekstis leidub palju tabavaid tõdemusi rändamise, aja, kodu ja üldse inimeseks olemise kohta.

«Pealpool pilvi»Foto: VLG Filmid

KINNO

Saladustest hõõguv

Režissöör Oksana Karasi film «Pealpool pilvi» algab pansionaadi idülliga – neiu Saša (Taisiya Vilkova) on suvitamas koos ema, isa, õe ja sõbrataridega. Kui rannast leitakse uppunud mees, on ema suurim mure, et südamehaige tütar ei erutuks. Edaspidigi käib mäng haige südame ümber, tagamaad selguvad hiljem. On armumisi, petmist, närvikõdi. Isa rollis Aleksei Agranovitš («Humorist») ja ema Viktoria Tolstoganova on ka päris elus paar. Lõpuks jääbki kõlama emaga seonduv – milleks on valmis naine, et mees ei lahkuks ...

Anne VeskiFoto: Heiko Kruusi

FESTIVALILE 

Muusikalised merepäevad

Lisaks kõikvõimalikele meresõitudele pakuvad Tallinna Merepäevad 12.–14. juulil ka rikkalikku muusikalist programmi. 12. juuli õhtul esineb Noblessneri sadamalinnakus Mari Jürjens, hiljem avakontserdil Reket ja Anne Veski. Vanasadama jahisadamas rõõmustavad publikut Victor Crone ja Stig Rästa ning Lennusadamas Bombillaz, Kruuv, VLÜ. Vaata järele, millal ja kus esinevad veel Laura, Daniel Levi, Marvi Vallaste, Lepatriinu, Lenna, Ultima Thule koos Tõnis Mäe ja Vaiko Eplikuga, Seitsmes Meel, Kõrsikud jpt. Lisainfo: www.tallinnamerepaevad.ee

Kristiina Ehin ja Silver SeppFoto: Aldo Luud

ÄRA MAHA MAGA 

Laadad ja linnapäevad kutsuvad

  • 10. juulil algavad Mustvee linna päevad Järvefestivali ja rahvapeoga Peipsi Folk, peaesinejateks on Marko Matvere ja Peep Raun. 12. juulil saab kuulata Birgit Triot ning 13. juulil toimub suvelaat ja õhtul rannas kontsert. Üles astuvad Justament, Karl-Erik Taukar, Hovery Covery, Reket.
  • 13. juulil tantsitakse Karksi kodukandipäevadel võistu pärimustantse ja ordulinnuses esineb 2 Quick Start.
  • 13.–14. juulil pakub Saadjärve festival tegevusi järvel ja kaldal, laupäevaõhtul annavad kontserdi Kristiina Ehin ja Silver Sepp, pühapäeval Laura. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
jaane.tomps@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee