Naisteleht

Kadri Jäätma meenutab „Siin me oleme“ võtteid: mul oli piinlik osaleda sellises labases naljas 

Sandra Jõgeva, 11. juuli 2019, 10:45
ETTEVÕTLIK KUNSTIHING: Juba 25 aastat tagasi asutas Kadri Katariina Gildi Savikoja. Nüüd on Savikoda vägagi populaarne ja käidav pood-ateljee, kust saab osta ka tema enda loomingut. Seejuures, muide, on n-ö müügiedetabeli tipus maalitud kaladega vaagnad.Foto: Tiina Kõrtsini

Kadri Jäätma mängis end eestlaste südametesse verinoorena ja üheainsa filmirolliga. Nii teataksegi teda siiani kultusfilmi «Siin me oleme» Liinana kaugelt rohkem kui näiteks professionaalse keraamiku või endise poliitikuna.

Nelikümmend ja pool aastat tagasi, 1.jaanuaril 1979 esilinastus Eesti tulevane kultusfilm «Siin me oleme». Selle ühes kandvas rollis, Muhu talutüdruku Liinana säras võtete ajal kõigest 17aastane Kadri Jäätma (58).

See jäi Kadri viimaseks, kuigi mitte esimeseks filmirolliks. Noorest east hoolimata oli ta mänginud juba «Reigi õpetajas», režissööride vahetumise tõttu keerulise saatusega filmis, millest Kadri noore lapseootel külatüdruku roll lõpuks ikkagi välja jäi. Ometi leidis filmi «Siin me oleme» režissöör Sulev Nõmmik Kadri just Tallinnfilmi kartoteegist, «Reigi õpetaja» tarbeks tehtud foto kaudu.

Edasi lugemiseks:

;