Kultuur

Kuldne Trio tähistab suure juubelipeoga 45. tegutsemisaastat (6)

Toimetas Naisteleht.ee, 16. juuli 2019, 12:07
Foto: Alar Truu
Kuldne Plaat 2019 “panuse eesti muusikasse” tunnustuse pälvinud Kuldne Trio annab 45. Juubeli puhul 3. Augustil Pärnu Vallikäärus suure mälestuskontserdi. Külalistena astuvad üles vanad sõbrad ja lavakaaslased Singer Vinger, ansambel Kala, Ice Dog M jpt.

Mihkel Smeljanski sõnul on Vallikäärus plaanis teha üks nostalgiline juubeliõhtu: “Meie vanad sõbrad on lubanud kõik kohale tulla ja muuhulgas ka Trio hitte esitada,”. “Me ei ole tegelikult  Kuldses Trioga kunagi viimast kontserti või tuuri välja kuulutanud,” jääb vanameister peo osas salapäraseks.

Õnnitlejate seas astuval lavale peamised lavakaaslased ja kamraadid eesotsas Hardi Volmeriga ansamblist Singer Vinger  ja Sepo Seemaniga comebacki tegevast ansamblist Kala. Nostalgia aga siin ei lõpe, sest näha saab mitmeid tuttavaid ja armastatud tegelasi nagu Ice Dog M (Kristjan Jõekalda), Otto-Triin ja Tibu & Jäpe.

Ootuspäraselt saab kuulda kõiki tuntud hitte Trio ja sõprade esituses. Laulude “Pese mu selga", “Laip on laip”, “Kes ei tööta, see ei söö!”, “Chiri-Biri-Binn”, “Russkaya Vodka” sõnad on ootuspäraselt rahval meeles.  “Meie hõikame lavalt, Kurgid sulle ja rahvas skandeerib vast Raha mulle!” ootab Jüri Vlassov.

1974 aastal alguse saanud Mihkel Smeljanski ja Jüri Vlassovi Kuldne Trio on 45 aasta jooksul on üllitanud lugematul arvul hitte ja lõbustanud rahvast veel rohkemate kontsertidega. Sel aastal tunnustas bändi Eesti Esinejate Liit Kuldse plaadiga panuse eest Eesti muusikasse.

Kuldne Trio

45. juubelit tähistav Kuldne Trio tegutses algustaastatel hoopis nime all Hõbedased Kaksikud, kuna liikmeid oli kaks – Jüri Vlassov ja Mihkel Smeljanski. Pärast Vello Toomemetsa liitumist ansambliga sai Hõbedastest Kaksikutest Kuldne Trio. Kolmanda liikme au on saanud osaks mitmetele armastatud esinejatele nagu Sepo Seeman, Peeter Oja, Aare Laanemets jt.  19. kauamängivat üllitanud bänd on oma meeldejääva lüürikaga iga eestlase mällu ja südamesse pugenud ning ootab kõiki juubelipeole kaasa laulma!

Singer Vinger  

Hardi Volmeri juhitud eesti progeroki sugemetega punk rock'i bänd Singer Vinger tegutseb alates 1986. aastast, mis tähistab auväärset 33 aastat laval. Mõni ehk mäletab bändi eelkäijaid Pära Trust ja Turist, kus Volmer samuti kaasa lõi. Ansambli eripäraks võib pidada vokalist Hardi Volmerit, kes esitab lugusid alati maha lugedes. Lugude sõnum on enamasti läbi huumori esitatud iroonia, mis Singer Vingerile omaselt paneb nii muigama kui kaasa ümisema.

Ansambel Kala

Sel suvel uuesti lavalaudadele astuv ansamber Kala on 1991. aastal Tallinna Ülikooli näitejuhtide kursusest alguse saanud rock-ansambel. Peale seistmeaastast pausi otsustasid Sepo Seeman, Venno Loosaar ja Priit Valkna, et aitab vaikusest küll ja tuleb teha uus lugu. Kuldse Trio juubelil esitatakse nii vanu lugusid, Trio kuldvara kui uut materjali.

Lisaks Singer Vingerile ja Kalale on juubelile saab näha ja kuulda laval tuntud ja armastatud tegelasi nagu Otto Triin, Ice Dog M. Vunki lisavad juurde sõjaväe puhkpillipoisid, Waf tantsutüdrukud ja igihaljad GanzMarulikovad.

TOIMETAJA

+372 5295 983
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee