Ilu ja mood

Juuksur jagab nippe: 7 sammu pikemate kiharateni 

Helen Perk, 28. juuli 2019, 15:00

Ihaled pikki juukseid, kuid kasv on häbematult nigel? Kaunite kiharate heaks saab ise nii mõndagi ära teha, kui loed ja järgid Evely juuksurisalongi juuksuri Kaia Talpase nõuandeid.

1. Teadlik toitumine aitabJuuksekasv sõltub suuresti sellest, mida suhu pistad. Hoia menüüs rauda, B-vitamiine, tsinki, valke ja C-vitamiini sisaldavaid toiduaineid. Sama oluline on biotiin, mis ennetab varajast hallinemist. Sestap pole imestada, et suvel värsket kraami süües, ohtralt vett juues ja päikese käes olles kasvavadki juuksed märksa kiiremini. Kes oma toitumisharjumustega rahu ei leia, saab tuge apteegis müüdavatest spetsiaalsetest vitamiinidest.

2. Massaaž lõõgastabPeamassaaž stimuleerib vereringet ja toetab-soodustab kahtlemata juuksekasvu. Kui peanaha mudimine tundub tüütu või kipub ununema, venita tavapärane pea­pesu mõnusa toimingu võrra pikemaks. Või kasuta masseerimiseks pusaharja. Lisaks paranenud verevarustusele aitab massaaž loomulikku rasu laiali kanda ja juuksed saavad niisutatud ning toidetud. Ole harjamisel järjepidev ja tee seda natuke iga päev.

Edasi lugemiseks: