Inimesed

Võikad võimumängud ja kurnav leinateekond: armastus tegi kuninganna Juanast nõdrameelse 

Tõlkinud Allan Espenberg, 29. juuli 2019, 15:27
MÄÄRATU LEIN: Viimaseid kuid rase Juana I ei lahkunud kordagi abikaasa kirstu juurest. Legendi põhjal avas ta puusärgi igal ööl, nuttis armsama säilmete juures ja suudles laipa lootuses tema peatsele ülestõusmisele.Foto: Vida Press
Kaunis ja väga haritud Kastiilia kuninganna Juana I ei läinud Hispaania ajalukku oskusliku ega targa valitsejana, vaid meeletu armastusega abikaasa Philipp Ilusa vastu.

Juana I sündis 1479. aastal Aragóni kuninga Fernando II ja Kastiilia kuninganna Isabeli kolmanda lapsena. Kaunis Juana sai väga hea hariduse, ta armastas lugeda, mängis mitut muusikainstrumenti ning tantsis võrratult. Range kasvatusega jumalakartlik Juana oli loomult väga uje ja soovis koguni kloostrisse elama asuda. Paraku polnud tal monarhi tütrena võimalik oma tulevikku ise kujundada. Ka Juana õed pandi diplomaatilisi eesmärke silmas pidades mehele Portugali ja Inglismaa kuningatele. Kui Juana sai 17, valiti talle abikaasaks Austria noor ertshertsog ja Burgundia hertsog Philipp Ilus – paadunud eluvend ja liiderdaja.

Edasi lugemiseks vajuta:

TOIMETAJA

+372 5295 983
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee