Inimesed

Loomaarst Tiina Toomet: lemmikut tema elu lõpuni piinata pole eetiline 

Silja Paavle, 13. august 2019, 10:27
Tiina on terve elu tööd teinud suure armastuse ja pühendumisega. Ja kõige selle kõrval osanud lihtsalt õnnelik olla.Foto: Stanislav Moshkov

Tiina Toomet on läbi elu lapsepõlveunistusele truuks jäänud: tüdruk teatas juba kolmandas klassis, et temast saab loomaarst. Poolsada aastat hiljem on naine Eesti üks tuntumaid väikeloomatohtreid.

Loomaarmastuse sai Tiina (59) emalt, kosmeetik Inna Tarmakult, kes sageli hulkuvaid kasse koju tõi. Loomahull oli ka Tiina ohvitserist vanaisa Rein. Üsna ruttu hakkas aga Tiinat loomade nunnutamise kõrval huvitama ka tehniline pool. Kui ema õhtusöögiks kala puhastas, andis ta sageli sisikonnad tütrele uurida-surkida.

Tüdrukule läks väga hinge ema põhjalik süvenemine loomade eest hoolitsemisel. Kui nende koer katku haigestus, võttis ema lemmiku põetamiseks puhkuse. Abi ja tuge saadi toona Tallinna loomaaia veterinaarilt dr Margit Veelmannilt, kes oli sel ajal ainus koeri-kasse raviv tohter. Kolmandas klassis õppiv Tiina kirjutas pärast seda kirjandis, et tahab saada loomaarstiks. Ja kui keskkooli lõpetades klassiõed ja -vennad tulevase erialavaliku küsimusega pead vaevasid, oli Tiinal olemine kerge – tema asus õppima Eesti põllumajandusakadeemia veterinaarteaduskonda.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. mai 2020, 18:00
ÕL VIDEO | Tiina Toomet esitleb uut raamatut, kus annab nippe lemmikloomade toitmiseks