Inimesed

VIDEO | Eesti ainus koeratantsutreener: „Ma ei loe koerte mõtteid, vaid kehakeelt.“ 

Helle Rudi, 5. september 2019, 12:45
Foto: Martin Ahven

On vähe neid, kes saavad koertega nii ruttu jutule kui Kei Kvarnstrom. Koolitaja sõnul on võluvõtmeks neutraalne jälgimine ja soov mõista, miks koer millegi peale ärritub.

Peremehi ja nende lemmikuid on Kei (45) koolitanud 11 aastat. Leidub ka koeraomanike, kes on n-ö fännidena alates kutsikakoolist temaga jäänud. Et pikapeale hakkab samu harjutusi tehes igav, mõtleb kogenud koolitaja välja üritusi, et treenitavate vaim ei väsiks. «Selline harjumus kipub sisse jääma, et kord nädalas võiks kokku saada. Lisaks kannustab südametunnistus veidi tagant, sest selline tunnike koeraga tegelemist liigitub enamasti kvaliteetaja alla. Ent kaua ei viitsita neidsamu igavaid istu-seisa-harjutusi teha,» räägib naine. Näiteks toimub tema eestvedamisel igal aastal koerte mitmevõistlus, kus neljajalgsed sõbrad võtavad koos omanikega mõõtu nii tõkkejooksus kui ka kuulitõukes.

Paar aastat tagasi käis Kei õpilastele välja mõtte koeratantsust. Tsirkusega on siin vähe pistmist, aga kunsti leiab küllaga. Ehkki omanikud päris kankaani koos koertega võidu ei tantsi, vajab koreograafia ikka lihvimist. Tuleb siiski pead ragistada, sest omanike ülesanne on ära õppida liikumine ja jälgida, et ka lemmik sammud ära teeks. Selle juures on muidugi abiks maiustused. Miks muidu peaks koer käsu peale üle inimese jala hüppama, kui ta oma «töö» eest palka ei saa. Kogu liikumine on muidugi muusikasse, nii et magama jääda ei tohi.

Edasi lugemiseks: