Reisimine

Endine kodutu näitab Peterburi hoopis teise nurga alt! (6)

Ohtuleht.ee, 7. september 2019, 12:41
Pilt on illustreeriv.Foto: Pixabay
Venemaa suuruselt teine linn Peterburi paistab silma oma tohutu rikkuse ja meeletu vaesuse poolest – just seda viimast tutvustab Peterburis giid Vjatšeslav Rasner, kes veetis viimased kümme aastat tänavatel kodutuna.

68-aastane Vjatšeslav Rasner näeb oma hõbehalli habemega välja nagu oleks äsja väljunud mõnest Fjodor Dostojevski teosest, kirjutab Daily Mail. Rasner ootab iga päev kell 9 ja kell 15 inimesi Admiralteiskaja metroopeatuse juures. Ta vestab mitme tunni jooksul erinevatest hoonetest, mida nägi tema läbi kodutu pilgu. Ühtlasi on turistil võimalus näha vähemtuntumaid paiku.

Rasner töötas varem geograafia ja bioloogia õpetajana ning teenis nädalavahetustel lisa giidina. 57-aastasena kaotas ta oma kommunaalkorteri ning tema elukohaks sai järgmise kümnendi jooksul mahajäetud ehitusplats. Ta kinnitab, et tänu headele inimesele ei kannatanud ta näljahäda. Heast südamest toitis mees isegi kodutuid kasse ja koeri. Ühel hetkel otsustas ta end taas kätte võtta ja hakata giidina tööle – nüüd on tema olukord tunduvalt parem, nii sotsiaalselt kui majanduslikult.

Vaata fotot mehest SIIT!