Reisimine

Ole ettevaatlik: turist võib Itaalias kergesti trahvi saada 

Liina Metsküla, 7. september 2019, 00:01
Rooma: Hispaania trepid ja Fontana della Barcaccia (Vana Paadi purskkaev) juures võib reegleid rikkunud turisti oodata kuni 400eurone trahv.Foto: Vida Press

Viimastel aastatel on Itaalias jõustunud sedavõrd palju uusi reegleid ja seadusi, et pahaaimamatu turist võib kogemata nende vastu eksida ning saada kopsaka, mõnel juhul isegi tuhandetesse eurodesse küündiva trahvi. Kõige kehvemal juhul isegi kuueks aastaks trellide taha sattuda. Reisiuudiste portaal Lonely Planet võtab kokku, mida saapamaale sõites teha ei tasu. 

1. Roomas asuvatele kuulsatele Hispaania treppidele on keelatud vedada ratastega kohvreid, samuti ei tohi seal sõita ratastooliga. Kui seni olid need üks turistide lemmikkohti, kus jalgu puhata, sotsiaalmeedias jagamiseks mõned pildid teha või vajadusel linnakaarti uurida, siis nüüd aetakse sealt inimesed minema. Esialgu püüavad politseinikud rahvast suusõnaliselt suunata ja vilistada, et nad liiguksid edasi, aga kui sellest siiski ei piisa, võib sõnakuulmatuid trahvida kuni 400 euroga. Linnavõimud loodavad, et need meetmed pikendavad 2016. aastal 1,5 miljoni euro eest restaureeritud Hispaania treppide värsket välimust. 

Edasi lugemiseks: